TV tablå TisdagPå tv tisdag

På tv 19 dec 2017, på tv alla tv-kanaler idag, just nu, kvällen, igår och hela veckan. Tydligare och enklare TV-guide. Välj/sortera dina favoritkanaler.

TV tablå Barnkanalen

  • 05:00 Twirlywoos
  • 05:10 Raa-Raa - lejonet som låter
  • 05:20 Långhalsen Lo
  • 05:30 Pocoyo
  • 05:35 Gaspard och Lisa
  • 05:45 Punky
  • 05:55 Henry råkar på...
  • 06:00 Voffa, Kvittra och Len
  • 06:15 Jultomtens lärling
  • 06:30 Morgonshowen
  • 06:31 Simons katt
  • 06:35 Bing
  • 06:45 Mästerflygarna
  • 07:00 Doki
  • 07:15 Julkalendern: Jakten på tidskristallen
  • 07:30 Superhjältejul
  • 07:45 Jultomtens lärling
  • 08:00 Andys förhistoriska äventyr
  • 08:15 Riddare Rost
  • 08:45 Masha och björnen
  • 08:50 Fixarna
  • 08:55 Jamillah och Aladdin
  • 09:05 Kate och Mim-Mim
  • 09:20 Biet Maya
  • 09:30 Bing
  • 09:40 Charlie och Lola
  • 09:50 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 10:05 Greta Gris
  • 10:10 Dinosar
  • 10:20 Regnbågsstadens hjälte
  • 10:30 Skåpbilen Olle
  • 10:35 Miffys stora små äventyr
  • 10:45 Daniel Tigers kvarter
  • 11:00 Furchester hotell
  • 11:10 Octonauterna
  • 11:20 Pyjamashjältarna
  • 11:35 Äventyr i tid och rum
  • 11:45 Julkalendern: Jakten på tidskristallen - syntolkat
  • 12:00 Lässugen - meänkieli
  • 12:15 Ninjaman - samiska
  • 12:20 Dinosaurietåget
  • 12:30 Riddare Micke
  • 12:45 Challenge club
  • 12:55 Ninjaman - meänkieli
  • 13:00 Heidi
  • 13:20 Drakens hotell - teckenspråkstolkat
  • 13:30 Musikkollot
  • 13:45 Vattenmannen och Speed
  • 14:00 Gatsmart
  • 14:15 Paulinas vlogg
  • 14:30 Superkrypen
  • 14:40 Flax Max
  • 14:55 Thunderbirds
  • 15:15 Hank Zipzer - världens bästa underpresterare
  • 15:40 M.I. High
  • 16:05 Kompisar på nätet
  • 16:30 Pyjamasklubben
  • 17:00 Amelies tipsrunda
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:01 Wisska
  • 18:10 Tre vänner
  • 18:20 Tripp och Tropp upptäcker djur
  • 18:30 Siri på banan
  • 18:45 Julkalendern: Jakten på tidskristallen
  • 19:00 Mysteriet på Greveholm - Grevens återkomst
  • 19:15 Lilla Aktuellt
  • 19:20 Snöfall
  • 19:45 Tidsresan
  • 20:05 Vargblod
  • 20:30 Havets stjärna
  • 20:55 Larva
  • TV tablå Cartoon Network

  • 05:00 Clarence
  • 05:15 Steven Universe
  • 05:25 Steven Universe
  • 05:35 Gumballs Fantastiska Värld
  • 05:45 Gumballs Fantastiska Värld
  • 06:00 Steven Universe
  • 06:15 Steven Universe
  • 06:30 Ben 10
  • 06:45 Ben 10
  • 07:00 Bara Björnar
  • 07:15 Bara Björnar
  • 07:30 Teen Titans Go!
  • 07:45 Teen Titans Go!
  • 08:00 Ok K.O.! Nu blir vi hjältar
  • 08:15 Ok K.O.! Nu blir vi hjältar
  • 08:35 Det regnar köttbullar
  • 08:50 Det regnar köttbullar
  • 09:05 Gumballs Fantastiska Värld
  • 09:20 Gumballs Fantastiska Värld
  • 09:35 Gumballs Fantastiska Värld
  • 09:50 Gumballs Fantastiska Värld
  • 10:05 PowerPuffpinglorna
  • 10:20 PowerPuffpinglorna
  • 10:35 Grojband
  • 11:10 Justice League Action
  • 11:25 Justice League Action
  • 11:40 Justice League Action
  • 11:55 Min riddare och jag
  • 12:10 Min riddare och jag
  • 12:25 Min riddare och jag
  • 12:35 Min riddare och jag
  • 12:50 Äventyrsdags
  • 13:05 Äventyrsdags
  • 13:20 Äventyrsdags
  • 13:35 Äventyrsdags
  • 13:50 Dreamworks Dragons: Race To The Edge
  • 14:25 PowerPuffpinglorna
  • 14:40 PowerPuffpinglorna
  • 14:55 Ben 10
  • 15:10 Ben 10
  • 15:25 Teen Titans Go!
  • 15:40 Teen Titans Go!
  • 15:55 Gumballs Fantastiska Värld
  • 16:10 Gumballs Fantastiska Värld
  • 16:30 Gumballs Fantastiska Värld
  • 16:45 Gumballs Fantastiska Värld
  • 17:00 Det regnar köttbullar
  • 17:15 Det regnar köttbullar
  • 17:30 Teen Titans Go!
  • 17:45 Teen Titans Go!
  • 18:00 Ok K.O.! Nu blir vi hjältar
  • 18:15 Ok K.O.! Nu blir vi hjältar
  • 18:30 Teen Titans Go!
  • 18:45 Teen Titans Go!
  • 19:05 Ninjago: Masters of Spinjitzu
  • 19:40 Bara Björnar
  • 19:55 Bara Björnar
  • 20:10 Bara Björnar
  • 20:25 Bara Björnar
  • 20:40 Dreamworks Dragons: Race To The Edge
  • 21:11 Total Drama: Det Ridonkulösa Loppet
  • 21:45 Ok K.O.! Nu blir vi hjältar
  • 22:00 Ok K.O.! Nu blir vi hjältar
  • 22:15 Bara Björnar
  • 22:30 Bara Björnar
  • 22:45 Steven Universe
  • 23:00 Steven Universe
  • 23:15 Äventyrsdags
  • 23:25 Äventyrsdags
  • 23:40 Regular Show
  • 23:50 Regular Show
  • 00:00 Ko och Kyckling
  • 00:20 Ko och Kyckling
  • 00:45 Kurage, den harige hunden
  • 01:05 Kurage, den harige hunden
  • 01:30 Dexters Laboratorium
  • 01:50 Dexters Laboratorium
  • 02:15 Ed, Edd och Eddy
  • 02:35 Ed, Edd och Eddy
  • 03:00 Flapjack
  • 03:20 Flapjack
  • 03:45 Chowder
  • 04:05 Chowder
  • 04:30 Johnny Bravo
  • 04:50 Clarence
  • TV tablå Eurosport

  • 05:00 Snooker: Home Nations Series - Scottish Open i Glasgow, Storbritannien
  • 07:00 Alpint: Världscupen i Alta Badia, Italien
  • 08:00 Skidskytte: Världscupen i Le Grand Bornand, Frankrike
  • 08:30 Fäktning: Grand Prix series i Cancun, Mexiko
  • 09:35 Alpint: Världscupen i Alta Badia, Italien
  • 10:15 Alpint: Världscupen i Courchevel, Frankrike
  • 11:30 Skidskytte: Världscupen i Le Grand Bornand, Frankrike
  • 12:00 Skidskytte: Världscupen i Le Grand Bornand, Frankrike
  • 12:30 Alpint: Världscupen i Courchevel, Frankrike
  • 13:15 Alpint: Världscupen i Courchevel, Frankrike
  • 14:30 Skidskytte: Världscupen i Le Grand Bornand, Frankrike
  • 15:00 Fotboll: FIFA Football
  • 15:30 Skidskytte: Världscupen i Le Grand Bornand, Frankrike
  • 16:00 Skidskytte: Världscupen i Le Grand Bornand, Frankrike
  • 16:30 Snooker: Home Nations Series - Scottish Open i Glasgow, Storbritannien
  • 18:00 Ridsport: Världscupen i London, Storbritannien
  • 19:00 Ridsport: Världscupen i dressyr i London, Storbritannien
  • 20:00 Ridsport: Horse Excellence
  • 20:25 Nyheter: Eurosport News
  • 20:30 Sport: Watts Top 10
  • 21:00 FIA WTCC: Special om Mehdi Bennani
  • 21:30 Bilracing: Endurance-VM: .
  • 22:30 Olympiska Spelen: Home of the Olympics
  • 23:25 Nyheter: Eurosport News
  • 23:35 Snooker: Home Nations Series - Scottish Open i Glasgow, Storbritannien
  • 01:00 Alpint: Världscupen i Courchevel, Frankrike
  • 01:30 Konståkning: Grand Prix Final i Nagoya, Japan
  • 03:00 Alpint: Världscupen i Courchevel, Frankrike
  • 03:45 Alpint: Världscupen i Courchevel, Frankrike
  • 04:15 Alpint: Världscupen i Alta Badia, Italien
  • 04:45 Sport: WATTS
  • TV tablå

    Alla TV kanaler, på tv, tv-tablå för alla tv kanaler, idag, igår och hela vecka. Se tv-tablå för kanaler, kanal-kategorier eller dina valda kanaler. Vår strävan är att Alla TV kanaler ska vara tydlig, enkel och snabb - hör gärna av dig om du har synpunkter/tips på hur vi kan bli bättre.

    Saknar du en kanal? Du vet väl att du själv kan välja vilka kanaler som ska visas, välj "Kategorier" eller "Välj kanaler" i menyn längst upp.

    Dela med dina vänner