På Barnkanalen

TV tablå idag, igår & hela veckan

Barnkanalen tv tablå, på Barnkanalen just nu, idag, igår och hela veckan inkl play. Barnprogram, barntv, tecknat, barnserier.

Barnkanalen tablå IgårIgår

  • 05:00 Twirlywoos
  • 05:10 Raa-Raa - lejonet som låter
  • 05:20 Långhalsen Lo
  • 05:30 Pocoyo
  • 05:35 Gaspard och Lisa
  • 05:45 Miffys stora små äventyr
  • 05:55 Dimitri
  • 06:00 Lilla prinsessan
  • 06:10 Babblarna
  • 06:15 Daniel Tigers kvarter
  • 06:30 Lunneskär
  • 06:35 Bing
  • 06:45 Lekdags
  • 06:50 Octonauterna
  • 07:00 Hej Jycke
  • 07:10 Greta Gris
  • 07:15 Myror i brallan
  • 07:30 Mästerflygarna
  • 07:40 Regnbågsstadens hjälte
  • 07:55 Servettmannens äventyr
  • 08:05 Så många frågor, Luna!
  • 08:20 Philofix
  • 08:30 Andys förhistoriska äventyr
  • 08:45 Pyjamashjältarna
  • 09:00 Sommarlov
  • 09:05 Mysteriet på Barnkanalen
  • 09:20 Annedroider
  • 09:50 Mysteriet på Barnkanalen
  • 10:00 Lilla Aktuellt
  • 10:05 Thunderbirds
  • 10:25 Ett fall för KLURO
  • 10:40 Heidi
  • 11:00 Skräp
  • 11:05 Superkrypen
  • 11:20 Miss Moon
  • 11:30 Masha och björnen
  • 11:35 Biet Maya
  • 11:50 Misse-kisse
  • 11:55 Skåpbilen Olle
  • 12:00 Pinos dagbok - sydsamiska
  • 12:05 Imse och Vimse - lulesamiska
  • 12:10 Sara och Anka
  • 12:15 Voffa, Kvittra och Len
  • 12:30 Roboten Rob
  • 12:40 Lillys Bortomvik
  • 12:45 Dinosaurietåget
  • 13:00 Charlie och Lola
  • 13:10 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 13:25 Tom & jordgubbssyltmackan med honung
  • 13:30 Ie?ár
  • 13:40 Pingu
  • 13:45 Robyn och rymdpatrullen
  • 13:55 Elias och räddningsteamet
  • 14:10 Piggley Winks äventyr
  • 14:30 Sommarlägret
  • 14:45 Flax Max
  • 14:55 Djungelgänget: Till undsättning
  • 15:05 Oscars oas
  • 15:15 Den gåtfulla ön
  • 15:45 Fångad
  • 16:05 MI High
  • 16:35 En andra chans
  • 17:00 Äventyr i tid och rum
  • 17:10 Kate och Mim-Mim
  • 17:25 Wisska
  • 17:30 Pippi Långstrump
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:01 Sannahs ateljé
  • 18:10 Ankes värld
  • 18:15 Voffa, Kvittra och Len
  • 18:30 Sommarlov
  • 18:35 Mysteriet på Barnkanalen
  • 18:50 Annedroider
  • 19:20 Mysteriet på Barnkanalen
  • 19:30 Det hemsökta huset
  • 19:55 Blue water high
  • 20:20 Gumballs fantastiska värld
  • 20:40 Oggy och kackerlackorna
  • 20:50 Rabbids
  • Barnkanalen tablå IdagIdag

  • 05:00 Twirlywoos
  • 05:10 Raa-Raa - lejonet som låter
  • 05:20 Långhalsen Lo
  • 05:30 Pocoyo
  • 05:35 Gaspard och Lisa
  • 05:45 Miffys stora små äventyr
  • 05:55 Henry råkar på...
  • 06:00 Hunden Ib
  • 06:05 Charlie och Lola
  • 06:15 Daniel Tigers kvarter
  • 06:25 Babblarna
  • 06:30 Wisska
  • 06:35 Bing
  • 06:45 Lekdags
  • 06:50 Octonauterna
  • 07:00 Hej Jycke
  • 07:10 Greta Gris
  • 07:15 Livet i Bokstavslandet
  • 07:30 Äventyr i tid och rum
  • 07:40 Kate och Mim-Mim
  • 07:50 Draken Digby
  • 08:05 Så många frågor, Luna!
  • 08:15 Masha och björnen
  • 08:25 Philofix
  • 08:35 Miss Moon
  • 08:45 Jamillah och Aladdin
  • 09:00 Sommarlov
  • 09:01 Lurad
  • 09:10 Min riddare och jag
  • 09:30 Zorro - legenden föds
  • 10:00 Lilla Aktuellt
  • 10:05 Ranchen
  • 10:25 Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • 10:40 Heidi
  • 11:00 Skräp
  • 11:05 Andys dinosaurie-äventyr
  • 11:20 Kapten Flinn & Piratdinosaurierna
  • 11:35 Biet Maya
  • 11:45 Fixarna
  • 11:50 Misse-kisse
  • 12:00 Godnattsagor - romani chib/svensk rommani
  • 12:03 Godnattsagor - romani chib/svensk rommani
  • 12:06 Godnattsagor - romani chib/svensk rommani
  • 12:10 Lunneskär
  • 12:15 Lilla prinsessan
  • 12:30 Riddare Micke
  • 12:40 Lillys Bortomvik
  • 12:45 Dinosaurietåget
  • 13:00 Stella och Sam
  • 13:10 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 13:25 Pingu
  • 13:30 Hej kompis!
  • 13:45 Robyn och rymdpatrullen
  • 13:55 Mästerflygarna
  • 14:10 Piggley Winks äventyr
  • 14:30 Sommarlägret
  • 14:45 Superkrypen
  • 14:55 Djungelgänget: Till undsättning
  • 15:05 Oscars oas
  • 15:15 Den gåtfulla ön
  • 15:45 Fångad
  • 16:05 MI High
  • 16:35 En andra chans
  • 17:00 Pyjamashjältarna
  • 17:15 Katie Morag
  • 17:25 Nelly och Nora
  • 17:30 Pippi Långstrump
  • 18:00 Doktor Karins stetoskop
  • 18:05 Cirkuskiosken
  • 18:15 Lampornas mat
  • 18:20 Barr och Pinne räddar världen
    60%
  • 18:30 Sommarlov
  • 18:31 Lurad
  • 18:40 Min riddare och jag
  • 19:00 Zorro - legenden föds
  • 19:30 Geografens testamente - Norden
  • 19:50 Välkommen till staden
  • 20:00 Blue water high
  • 20:25 Gumballs fantastiska värld
  • 20:45 Bara på skoj
  • Barnkanalen tablå ImorgonImorgon

  • 05:00 Twirlywoos
  • 05:10 Raa-Raa - lejonet som låter
  • 05:20 Långhalsen Lo
  • 05:30 Pocoyo
  • 05:35 Gaspard och Lisa
  • 05:45 Miffys stora små äventyr
  • 05:55 Dimitri
  • 06:00 Lilla prinsessan
  • 06:15 Daniel Tigers kvarter
  • 06:25 Babblarna
  • 06:30 Wisska
  • 06:40 Lunneskär
  • 06:45 Lekdags
  • 06:50 Octonauterna
  • 07:05 Hej Jycke
  • 07:10 Greta Gris
  • 07:15 Myror i brallan
  • 07:30 Mästerflygarna
  • 07:45 Regnbågsstadens hjälte
  • 07:55 Fixarna
  • 08:00 Så många frågor, Luna!
  • 08:15 Pingu
  • 08:20 Junk
  • 08:45 Pyjamashjältarna
  • 09:00 Sommarlov
  • 09:01 Småkryp
  • 09:10 Ett fall för KLURO
  • 09:25 Alisa klarar sig alltid!
  • 10:00 Lilla Aktuellt
  • 10:05 Superkrypen
  • 10:15 Djupet
  • 10:40 Heidi
  • 11:00 Träd Fu Tom
  • 11:20 Masha och björnen
  • 11:30 Fixarna
  • 11:35 Biet Maya
  • 11:50 Misse-kisse
  • 11:55 Skåpbilen Olle
  • 12:00 Imse och Vimse - somaliska
  • 12:05 Skrutts flora - jiddisch
  • 12:10 Sara och Anka
  • 12:15 Voffa, Kvittra och Len
  • 12:30 Roboten Rob
  • 12:40 Lillys Bortomvik
  • 12:45 Dinosaurietåget
  • 13:00 Charlie och Lola
  • 13:10 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 13:25 Tom & jordgubbssyltmackan med honung
  • 13:30 Pelle Kanin
  • 13:45 Robyn och rymdpatrullen
  • 13:55 Dinosar
  • 14:05 Piggley Winks äventyr
  • 14:30 Sommarlägret
  • 14:45 Ett fall för KLURO
  • 14:55 Djungelgänget: Till undsättning
  • 15:05 Oscars oas
  • 15:15 Den gåtfulla ön
  • 15:40 Fångad
  • 16:05 MI High
  • 16:35 En andra chans
  • 17:00 Äventyr i tid och rum
  • 17:15 Kate och Mim-Mim
  • 17:30 Dinosar
  • 17:40 Stella och Sam
  • 17:50 Bing
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:01 Sofus
  • 18:20 Djurens brevlåda
  • 18:30 Sommarlov
  • 18:31 Småkryp
  • 18:40 Ett fall för KLURO
  • 18:55 Alisa klarar sig alltid!
  • 19:30 Det hemsökta huset
  • 19:50 Blue water high
  • 20:15 Gumballs fantastiska värld
  • 20:40 Nina Patalo
  • 20:50 Oscars oas
  • Barnkanalen tablå LördagLördag

  • 05:00 Twirlywoos
  • 05:10 Raa-Raa - lejonet som låter
  • 05:20 Långhalsen Lo
  • 05:30 Pocoyo
  • 05:35 Gaspard och Lisa
  • 05:45 Miffys stora små äventyr
  • 05:55 Fnissnisse
  • 06:00 Voffa, Kvittra och Len
  • 06:15 Daniel Tigers kvarter
  • 06:25 Babblarna
  • 06:30 Wisska
  • 06:35 Bing
  • 06:45 Greta Gris
  • 06:50 Octonauterna
  • 07:00 Nicke Nyfiken
  • 07:25 Stella och Sam
  • 07:40 Furchester hotell
  • 07:50 Draken Digby
  • 08:00 Philofix
  • 08:15 Fixarna
  • 08:20 Pyjamashjältarna
  • 08:35 Äventyrskatten
  • 08:45 Buskul
  • 09:00 Sommarlov
  • 09:01 Ugglan och co
  • 09:15 Min riddare och jag
  • 09:30 Snö + 7
  • 10:00 Disneydags
  • 10:50 Ranchen
  • 11:15 Lassie
  • 11:35 Thunderbirds
  • 12:00 Ett fall för KLURO
  • 12:10 Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • 12:25 Kortrasten
  • 12:35 Flax Max
  • 12:50 Miss Moon
  • 13:00 Ziv & Zack
  • 13:10 Deckar-Jack
  • 13:30 Hej kompis!
  • 13:45 Ie?ár
  • 14:00 Allti Kartong
  • 14:10 Drömtårtan
  • 14:20 Vem bor i mormors hus? - teckenspråk
  • 14:25 Tiggy testar - teckenspråkstolkat
  • 14:30 Jane och draken
  • 14:50 Yakari
  • 15:05 Så många frågor, Luna!
  • 15:15 Pelle Kanin
  • 15:30 Nelly och Nora
  • 15:35 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 15:50 Äventyr i tid och rum
  • 16:00 Lilla prinsessan
  • 16:10 Mästerflygarna
  • 16:25 Dinosaurietåget
  • 16:35 Katie Morag
  • 16:50 Lillys Bortomvik
  • 17:00 Riddare Micke
  • 17:10 Biet Maya
  • 17:25 Farfar i fickan
  • 17:35 Sara och Anka
  • 17:40 Lekdags
  • 17:45 Kate och Mim-Mim
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:10 En stund med...
  • 18:15 Regnbågsstadens hjälte
  • 18:30 Sommarlov
  • 18:31 Ugglan och co
  • 18:45 Min riddare och jag
  • 19:00 Snö + 7
  • 19:30 Det hemsökta huset
  • 19:50 Blue water high
  • 20:15 Gumballs fantastiska värld
  • 20:40 Nina Patalo
  • 20:50 Rabbids
  • Barnkanalen tablå SöndagSöndag

  • 05:00 Twirlywoos
  • 05:10 Raa-Raa - lejonet som låter
  • 05:20 Långhalsen Lo
  • 05:30 Pocoyo
  • 05:35 Gaspard och Lisa
  • 05:45 Miffys stora små äventyr
  • 05:55 Henry råkar på...
  • 06:00 Voffa, Kvittra och Len
  • 06:15 Daniel Tigers kvarter
  • 06:30 Wisska
  • 06:35 Bing
  • 06:45 Greta Gris
  • 06:50 Octonauterna
  • 07:00 Fifi och blomsterfröna
  • 07:10 Dinosaurietåget
  • 07:25 Så många frågor, Luna!
  • 07:35 Kate och Mim-Mim
  • 07:45 Draken Digby
  • 08:00 Doktor McStuffins
  • 08:20 Onneli och Anneli
  • 08:35 Bästa vännen
  • 08:45 Jamillah och Aladdin
  • 09:00 Sommarlov
  • 09:01 Abel och Fant
  • 09:10 Blinky Bills bravader
  • 09:30 Kosmoo
  • 10:00 Heidi
  • 10:20 Pingvinerna från Madagaskar
  • 10:45 Ranchen
  • 11:05 Lassie
  • 11:30 Geronimo Stilton
  • 11:55 Ett fall för KLURO
  • 12:05 Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • 12:15 Ugglan och co
  • 12:25 Kortrasten
  • 12:35 Flax Max
  • 12:50 Miss Moon
  • 13:00 Ziv & Zack
  • 13:15 Caspers skrämskola
  • 13:30 Supergorillan
  • 13:45 Karamelli
  • 14:00 Livet i Bokstavslandet - syntolkat
  • 14:15 Luke och Skvadern
  • 14:20 Katten, musen, tiotusen
  • 14:30 Jane och draken
  • 14:50 Yakari
  • 15:05 Zoé Kézako
  • 15:15 Pelle Kanin
  • 15:30 Nelly och Nora
  • 15:35 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 15:50 Äventyr i tid och rum
  • 16:00 Lilla prinsessan
  • 16:15 Mästerflygarna
  • 16:25 Dinosar
  • 16:40 Katie Morag
  • 16:50 Lillys Bortomvik
  • 17:00 Roboten Rob
  • 17:10 Biet Maya
  • 17:25 Servettmannens äventyr
  • 17:35 Sara och Anka
  • 17:40 Lekdags
  • 17:45 Regnbågsstadens hjälte
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:01 Elias äventyr
  • 18:15 Bing
  • 18:30 Sommarlov
  • 18:31 Abel och Fant
  • 18:40 Blinky Bills bravader
  • 19:00 Kosmoo
  • 19:30 Det hemsökta huset
  • 19:50 Gigantiska experiment
  • 20:00 Blue water high
  • 20:25 Gumballs fantastiska värld
  • 20:50 Nina Patalo
  • Barnkanalen tablå MåndagMåndag

  • 05:00 Twirlywoos
  • 05:10 Raa-Raa - lejonet som låter
  • 05:20 Långhalsen Lo
  • 05:30 Pocoyo
  • 05:35 Gaspard och Lisa
  • 05:45 Miffys stora små äventyr
  • 05:55 Dimitri
  • 06:00 Lilla prinsessan
  • 06:15 Daniel Tigers kvarter
  • 06:25 Babblarna
  • 06:30 Wisska
  • 06:35 Bing
  • 06:45 Lekdags
  • 06:50 Octonauterna
  • 07:00 Hej Jycke
  • 07:10 Greta Gris
  • 07:15 Myror i brallan
  • 07:30 Mästerflygarna
  • 07:40 Biet Maya
  • 07:55 Farfar i fickan
  • 08:05 Så många frågor, Luna!
  • 08:20 Philofix
  • 08:30 Andys förhistoriska äventyr
  • 08:45 Pyjamashjältarna
  • 09:00 Sommarlov
  • 09:01 Ugglan
  • 09:10 Lilla Sportspegeln
  • 09:25 Alisa klarar sig alltid!
  • 10:00 Lilla Aktuellt
  • 10:05 Superkrypen
  • 10:15 Djupet
  • 10:40 Heidi
  • 11:00 Skräp
  • 11:05 Träd Fu Tom
  • 11:30 Titta Noah!
  • 11:40 Furchester hotell
  • 11:50 Misse-kisse
  • 11:55 Skåpbilen Olle
  • 12:00 Pinos dagbok - finska
  • 12:05 Pinos dagbok - finska
  • 12:10 Sara och Anka
  • 12:15 Voffa, Kvittra och Len
  • 12:30 Roboten Rob
  • 12:40 Lillys Bortomvik
  • 12:45 Dinosaurietåget
  • 13:00 Charlie och Lola
  • 13:10 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 13:25 Pingu
  • 13:30 Pelle Kanin
  • 13:45 Furchester hotell
  • 13:55 Robyn och rymdpatrullen
  • 14:10 Piggley Winks äventyr
  • 14:35 Ett fall för KLURO
  • 14:45 Gumballs fantastiska värld
  • 15:10 Den gåtfulla ön
  • 15:35 Fångad
  • 16:00 MI High
  • 16:30 Riddarborgen
  • 16:45 Bara på skoj
  • 17:00 Äventyr i tid och rum
  • 17:10 Kate och Mim-Mim
  • 17:20 Lunneskär
  • 17:30 Vattenmannen och Speed
  • 17:45 De yttersta barnen
  • 17:55 Animated science - Magma
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:05 Första gången
  • 18:10 Bästa vänner: Elmo och Abby
  • 18:15 Octonauterna
  • 18:30 Sommarlov
  • 18:31 Ugglan
  • 18:40 Lilla Sportspegeln
  • 18:55 Alisa klarar sig alltid!
  • 19:30 Det hemsökta huset
  • 19:55 Blue water high
  • 20:20 Nina Patalo
  • Barnkanalen tablå TisdagTisdag

  • 05:00 Twirlywoos
  • 05:10 Raa-Raa - lejonet som låter
  • 05:20 Långhalsen Lo
  • 05:30 Pocoyo
  • 05:35 Gaspard och Lisa
  • 05:45 Miffys stora små äventyr
  • 05:55 Henry råkar på...
  • 06:00 Voffa, Kvittra och Len
  • 06:15 Daniel Tigers kvarter
  • 06:25 Babblarna
  • 06:30 Wisska
  • 06:35 Bing
  • 06:45 Lekdags
  • 06:50 Octonauterna
  • 07:00 Hej Jycke
  • 07:10 Greta Gris
  • 07:15 Lässugen
  • 07:30 Äventyr i tid och rum
  • 07:40 Kate och Mim-Mim
  • 07:50 Draken Digby
  • 08:05 Så många frågor, Luna!
  • 08:15 Masha och björnen
  • 08:20 Överraskningen
  • 08:35 Miss Moon
  • 08:45 Jamillah och Aladdin
  • 09:00 Sommarlov
  • 09:01 Ugglan och co
  • 09:15 Ett fall för KLURO
  • 09:30 Zorro - legenden föds
  • 10:00 Lilla Aktuellt
  • 10:05 Ranchen
  • 10:25 Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • 10:40 Heidi
  • 11:00 Skräp
  • 11:05 Andys dinosaurie-äventyr
  • 11:20 Kapten Flinn & Piratdinosaurierna
  • 11:35 Biet Maya
  • 11:45 Fixarna
  • 11:50 Misse-kisse
  • 12:00 Din kropp - meänkieli
  • 12:05 Din kropp - meänkieli
  • 12:10 Lunneskär
  • 12:15 Lilla prinsessan
  • 12:30 Riddare Micke
  • 12:40 Lillys Bortomvik
  • 12:50 Dinosaurietåget
  • 13:00 Stella och Sam
  • 13:10 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 13:25 Pingu
  • 13:30 Supergorillan
  • 13:45 Furchester hotell
  • 13:55 Robyn och rymdpatrullen
  • 14:05 Piggley Winks äventyr
  • 14:30 Sommarlägret
  • 14:40 Superkrypen
  • 14:55 Djungelgänget: Till undsättning
  • 15:05 Oscars oas
  • 15:15 Den gåtfulla ön
  • 15:40 Fångad
  • 16:05 MI High
  • 16:35 En andra chans
  • 17:00 Mästerflygarna
  • 17:10 Katie Morag
  • 17:25 Sara och Anka
  • 17:35 Pyjamashjältarna
  • 17:45 Charlie och Lola
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:10 Lekdags
  • 18:15 Vänner med Doreen
  • 18:20 Hej Jycke
  • 18:30 Sommarlov
  • 18:31 Ugglan och co
  • 18:45 Ett fall för KLURO
  • 19:00 Zorro - legenden föds
  • 19:30 Berg på riktigt
  • 19:45 Jobb i staden
  • 19:50 Vasa
  • 20:00 Blue water high
  • 20:25 Gumballs fantastiska värld
  • 20:50 Bara på skoj
  • Barnkanalen tablå OnsdagOnsdag

  • 05:00 Twirlywoos
  • 05:10 Raa-Raa - lejonet som låter
  • 05:20 Långhalsen Lo
  • 05:30 Pocoyo
  • 05:35 Gaspard och Lisa
  • 05:45 Miffys stora små äventyr
  • 05:55 Dimitri
  • 06:00 Lilla prinsessan
  • 06:15 Daniel Tigers kvarter
  • 06:25 Babblarna
  • 06:30 Lunneskär
  • 06:35 Bing
  • 06:45 Lekdags
  • 06:50 Octonauterna
  • 07:00 Hej Jycke
  • 07:10 Greta Gris
  • 07:15 Myror i brallan
  • 07:30 Mästerflygarna
  • 07:40 Regnbågsstadens hjälte
  • 07:55 Servettmannens äventyr
  • 08:05 Så många frågor, Luna!
  • 08:20 Philofix
  • 08:30 Andys förhistoriska äventyr
  • 08:45 Pyjamashjältarna
  • 09:00 Sommarlov
  • 09:05 Mysteriet på Barnkanalen
  • 09:20 Annedroider
  • 09:50 Mysteriet på Barnkanalen
  • 10:00 Lilla Aktuellt
  • 10:05 Thunderbirds
  • 10:25 Ett fall för KLURO
  • 10:40 Heidi
  • 11:00 Skräp
  • 11:05 Superkrypen
  • 11:20 Miss Moon
  • 11:30 Masha och björnen
  • 11:35 Biet Maya
  • 11:50 Misse-kisse
  • 11:55 Skåpbilen Olle
  • 12:00 Pinos dagbok - sydsamiska
  • 12:05 Imse och Vimse - lulesamiska
  • 12:10 Sara och Anka
  • 12:15 Voffa, Kvittra och Len
  • 12:30 Roboten Rob
  • 12:40 Lillys Bortomvik
  • 12:50 Dinosaurietåget
  • 13:00 Charlie och Lola
  • 13:10 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 13:25 Tom & jordgubbssyltmackan med honung
  • 13:30 Ie?ár
  • 13:40 Pingu
  • 13:45 Furchester hotell
  • 14:00 Robyn och rymdpatrullen
  • 14:10 Piggley Winks äventyr
  • 14:35 Flax Max
  • 14:45 Oscars oas
  • 14:55 Gumballs fantastiska värld
  • 15:15 Piratöarna
  • 15:40 Fångad
  • 16:05 MI High
  • 16:35 En andra chans
  • 17:00 Äventyr i tid och rum
  • 17:10 Kate och Mim-Mim
  • 17:20 Dinosar
  • 17:35 Fixarna
  • 17:40 Elias och räddningsteamet
  • 17:50 Wisska
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:01 Sannahs ateljé
  • 18:10 Ankes värld
  • 18:15 Voffa, Kvittra och Len
  • 18:30 Sommarlov
  • 18:35 Mysteriet på Barnkanalen
  • 18:50 Annedroider
  • 19:20 Mysteriet på Barnkanalen
  • 19:30 Det hemsökta huset
  • 19:50 Blue water high
  • 20:15 Oggy och kackerlackorna
  • 20:25 Larva
  • Barnkanalen tablå TorsdagTorsdag

  • 05:00 Twirlywoos
  • 05:10 Raa-Raa - lejonet som låter
  • 05:20 Långhalsen Lo
  • 05:30 Pocoyo
  • 05:35 Gaspard och Lisa
  • 05:45 Miffys stora små äventyr
  • 05:55 Henry råkar på...
  • 06:00 Hunden Ib
  • 06:05 Charlie och Lola
  • 06:15 Daniel Tigers kvarter
  • 06:25 Babblarna
  • 06:30 Wisska
  • 06:35 Bing
  • 06:45 Lekdags
  • 06:50 Octonauterna
  • 07:00 Hej Jycke
  • 07:10 Greta Gris
  • 07:15 Livet i Bokstavslandet
  • 07:30 Äventyr i tid och rum
  • 07:40 Kate och Mim-Mim
  • 07:50 Draken Digby
  • 08:05 Så många frågor, Luna!
  • 08:15 Masha och björnen
  • 08:20 Philofix
  • 08:35 Miss Moon
  • 08:45 Jamillah och Aladdin
  • 09:00 Sommarlov
  • 09:01 Lurad
  • 09:10 Min riddare och jag
  • 09:30 Zorro - legenden föds
  • 10:00 Lilla Aktuellt
  • 10:05 Ranchen
  • 10:25 Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • 10:40 Heidi
  • 11:00 Skräp
  • 11:05 Andys dinosaurie-äventyr
  • 11:20 Kapten Flinn & Piratdinosaurierna
  • 11:35 Biet Maya
  • 11:45 Fixarna
  • 11:50 Misse-kisse
  • 12:00 Godnattsagor - romani chib/svensk rommani
  • 12:03 Godnattsagor - romani chib/svensk rommani
  • 12:06 Godnattsagor - romani chib/svensk rommani
  • 12:10 Lunneskär
  • 12:15 Lilla prinsessan
  • 12:30 Riddare Micke
  • 12:40 Lillys Bortomvik
  • 12:50 Dinosaurietåget
  • 13:00 Stella och Sam
  • 13:10 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 13:25 Pingu
  • 13:30 Hej kompis!
  • 13:45 Furchester hotell
  • 13:55 Robyn och rymdpatrullen
  • 14:10 Piggley Winks äventyr
  • 14:30 Sommarlägret
  • 14:45 Superkrypen
  • 14:55 Djungelgänget: Till undsättning
  • 15:10 Oscars oas
  • 15:15 Piratöarna
  • 15:40 Fångad
  • 16:05 MI High
  • 16:30 En andra chans
  • 17:00 Mästerflygarna
  • 17:10 Katie Morag
  • 17:25 Sara och Anka
  • 17:35 Pyjamashjältarna
  • 17:50 Voffa, Kvittra och Len
  • 18:00 Doktor Karins stetoskop
  • 18:05 Cirkuskiosken
  • 18:15 Lampornas mat
  • 18:20 Barr och Pinne räddar världen
  • 18:30 Sommarlov
  • 18:31 Lurad
  • 18:40 Min riddare och jag
  • 19:00 Zorro - legenden föds
  • 19:30 Geografens testamente - Norden
  • 19:50 Labba
  • 20:00 Blue water high
  • 20:25 Gumballs fantastiska värld
  • 20:45 Bara på skoj
  • Bästa serie

    Barnkanalen tv-tablå

    Dagens tv tablå Barnkanalen, hela veckans tv-tablå. Se även liknande kanaler: Boxer fria kanaler, Svenska kanaler, Barnkanaler. Alternativa tv-tablåer: barnkanalen tv idag tablå barnkanalen. Oavsett om du ser dina tv program via kabel-tv, boxer eller parabol med eller utan dekoder, dreambox eller om det är digitaltv och full-hd osv så hittar du dina kanaler och tv-tablåer här.

    TV tablå

    Alla TV kanaler, på tv, tv-tablå för alla tv kanaler, idag, igår och hela vecka. Se tv-tablå för kanaler, kanal-kategorier eller dina valda favoritkanaler. Vår strävan är att Alla TV kanaler ska vara tydlig, enkel och snabb - hör gärna av dig om du har synpunkter/tips på hur vi kan bli bättre.

    Nu med Play kanaler, se tv-program, serier och avsnitt direkt med SVT Play, TV4 play, Viaplay/Viafree, Dplay mfl.

    Dela med dina vänner