Barnkanalen tv tablåPå Barnkanalen idag, igår, imorgon - hela veckan

TV tablå Barnkanalen, på Barnkanalen just nu, idag, igår och hela veckan inkl play. Barnprogram, barntv, tecknat, barnserier.

Barnkanalen

Barnkanalen tablå IgårIgår

  • 05:00 Twirlywoos
  • 05:10 Raa-Raa - lejonet som låter
  • 05:20 Långhalsen Lo
  • 05:30 Pocoyo
  • 05:35 Gaspard och Lisa
  • 05:45 Punky
  • 05:55 Henry råkar på...
  • 06:00 Voffa, Kvittra och Len
  • 06:10 Babblarna
  • 06:15 Daniel Tigers kvarter
  • 06:30 Morgonshowen
  • 06:31 Så gör man inte
  • 06:35 Charlie och Lola
  • 06:50 Äventyr i tid och rum
  • 07:05 Fåret Shaun
  • 07:15 Doki
  • 07:30 Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • 07:45 Så många frågor, Luna!
  • 08:00 Andys förhistoriska äventyr
  • 08:15 Träd Fu Tom
  • 08:35 Masha och björnen
  • 08:40 Fixarna
  • 08:50 Kate och Mim-Mim
  • 09:00 Draken Digby
  • 09:10 Biet Maya
  • 09:25 Bing
  • 09:30 Stella och Sam
  • 09:45 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 09:55 Ella Bella Bingo
  • 10:05 Clifford, den stora röda hunden
  • 10:30 Full fart i Verksta
  • 10:40 Dimitri
  • 10:45 Regnbågsstadens hjälte
  • 11:00 Farfar i fickan
  • 11:10 Octonauterna
  • 11:25 Pyjamashjältarna
  • 11:35 Servettmannens äventyr
  • 11:45 Så många frågor, Luna!
  • 12:00 Pinos dagbok - meänkieli
  • 12:05 Pinos dagbok - meänkieli
  • 12:10 Dimitri
  • 12:15 Dinosaurietåget
  • 12:25 Riddare Micke
  • 12:40 Challenge club
  • 12:50 Tjena Chavale
  • 12:55 Ninjaman - romani
  • 13:00 Familjen Rysberg - syntolkat
  • 13:20 Drakenshotell - teckenspråkstolkat
  • 13:30 Musikkollot
  • 13:45 Här har du din mat
  • 14:15 Paulinas vlogg
  • 14:30 Lassie
  • 14:55 Flax Max
  • 15:05 Hank Zipzer - världens bästa underpresterare
  • 15:30 Dubbelliv
  • 15:45 MI High
  • 16:10 Elefantprinsessan
  • 16:35 Parallax
  • 17:00 Barn på sjukhus
  • 17:10 Mästerflygarna
  • 17:25 Voffa, Kvittra och Len
  • 17:35 Sara och Anka
  • 17:40 Raa-Raa - lejonet som låter
  • 17:50 Miffys stora små äventyr
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:01 Karsten och Petra
  • 18:20 Tripp och Tropp upptäcker djur
  • 18:30 Siri på banan
  • 18:45 Superdräkten
  • 19:15 Lilla Aktuellt
  • 19:25 Vem vet mest junior
  • 19:55 Backstage
  • 20:15 Vargblod
  • 20:40 Lilla Aktuellt
  • 20:45 Tre vilda vänner
  • Barnkanalen tablå IdagIdag

  • 05:00 Twirlywoos
  • 05:10 Raa-Raa - lejonet som låter
  • 05:20 Långhalsen Lo
  • 05:30 Pocoyo
  • 05:35 Gaspard och Lisa
  • 05:45 Punky
  • 05:55 Lekdags
  • 06:00 Lilla prinsessan
  • 06:10 Babblarna
  • 06:15 Daniel Tigers kvarter
  • 06:30 Morgonshowen
  • 06:31 Så gör man inte
  • 06:35 Charlie och Lola
  • 06:50 Regnbågsstadens hjälte
  • 07:05 Fåret Shaun
  • 07:15 Pax jordiska äventyr
  • 07:30 Robyn och rymdpatrullen
  • 07:45 Andys förhistoriska äventyr
  • 07:55 Octonauterna: Djurkännedom
  • 08:00 Ett fall för KLURO
  • 08:15 Piggley Winks äventyr
  • 08:35 Masha och björnen
  • 08:45 Fixarna
  • 08:50 Regnbågsstadens hjälte
  • 09:00 Q Pootle 5
  • 09:15 Så många frågor, Luna!
  • 09:25 Bing
  • 09:30 Stella och Sam
  • 09:45 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 10:00 Pippi Långstrump
  • 10:25 Rymdrekryterna
  • 10:40 Kate och Mim-Mim
  • 10:50 Octonauterna
  • 11:00 Pyjamashjältarna
  • 11:15 Maxat hela maskinen - teckenspråkstolkat
  • 12:00 Berätta för mig - nordsamiska
  • 12:10 Pingu
  • 12:15 Sara och Anka
  • 12:20 Hej Jycke
  • 12:25 Dinosaurietåget
  • 12:40 Challenge club
  • 12:50 Tjena Chavale
  • 12:55 Ninjaman - romani
  • 13:00 Fixa bröllopet - teckenspråkstolkat
  • 13:30 Indogas
  • 13:40 Abel och Fant
  • 13:45 Totalt globalt
  • 14:00 Testa!
  • 14:15 Heidi
  • 14:40 Ett fall för KLURO
  • 14:50 Flax Max
  • 15:05 Hank Zipzer - världens bästa underpresterare
  • 15:30 Dubbelliv
  • 15:40 MI High
  • 16:10 Elefantprinsessan
  • 16:35 Pyjamasklubben
  • 17:00 Barn på sjukhus
  • 17:10 Äventyr i tid och rum
  • 17:25 Dinosar
  • 17:35 Miffys stora små äventyr
  • 17:40 Tom & jordgubbssyltmackan med honung
  • 17:45 Biet Maya
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:01 Bilakuten
  • 18:15 Rita och Krokodil
  • 18:20 Hej Jycke
  • 18:30 Alex hittar hobbyn
  • 18:45 Geronimo Stilton
  • 19:05 Kampen
  • 19:15 Lilla Aktuellt
  • 19:25 Vem vet mest junior
  • 19:55 Backstage
  • 20:15 Vargblod
  • 20:40 Lilla Aktuellt
  • 20:45 Tre vilda vänner
  • Barnkanalen tablå ImorgonImorgon

  • 05:00 Twirlywoos
  • 05:10 Raa-Raa - lejonet som låter
  • 05:20 Långhalsen Lo
  • 05:30 Pocoyo
  • 05:35 Gaspard och Lisa
  • 05:45 Punky
  • 05:55 Misse-kisse
  • 06:00 Henry råkar på...
  • 06:05 Charlie och Lola
  • 06:15 Daniel Tigers kvarter
  • 06:30 Morgonshowen
  • 06:31 Så gör man inte
  • 06:35 Charlie och Lola
  • 06:50 Äventyr i tid och rum
  • 07:05 Fåret Shaun
  • 07:15 Pick a colour
  • 07:30 Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • 07:45 Så många frågor, Luna!
  • 08:00 Andys förhistoriska äventyr
  • 08:15 Träd Fu Tom
  • 08:35 Masha och björnen
  • 08:40 Fixarna
  • 08:50 Kate och Mim-Mim
  • 09:00 Draken Digby
  • 09:10 Biet Maya
  • 09:25 Bing
  • 09:30 Stella och Sam
  • 09:45 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 09:55 Dimitri
  • 10:00 Pippi Långstrump
  • 10:30 Full fart i Verksta
  • 10:40 Regnbågsstadens hjälte
  • 10:50 Farfar i fickan
  • 11:05 Ella Bella Bingo
  • 11:10 Octonauterna
  • 11:25 Pyjamashjältarna
  • 11:35 Servettmannens äventyr
  • 11:50 Så många frågor, Luna!
  • 12:00 Fel väder - romani chib/lovari
  • 12:05 Pinos dagbok - romani chib/kaale
  • 12:10 Tom & jordgubbssyltmackan med honung
  • 12:15 Dinosaurietåget
  • 12:25 Hej Jycke
  • 12:35 Tjena Chavale
  • 12:40 Ninjaman - romani
  • 12:45 Maxat hela maskinen - syntolkat
  • 13:30 Bianca och Johan gräver
  • 13:40 Bilakuten - teckenspråkstolkat
  • 13:45 Totalt globalt
  • 14:00 Testa!
  • 14:15 Paulinas vlogg
  • 14:30 Lassie
  • 14:50 Flax Max
  • 15:05 Hank Zipzer - världens bästa underpresterare
  • 15:30 Dubbelliv
  • 15:40 MI High
  • 16:10 Elefantprinsessan
  • 16:35 Pyjamasklubben
  • 17:00 Jamillah och Aladdin
  • 17:10 Mästerflygarna
  • 17:25 Voffa, Kvittra och Len
  • 17:35 Sara och Anka
  • 17:45 Djur med Julia
  • 18:00 Tripp, Trapp, Träd
  • 18:15 Bästa bokstaven
  • 18:20 Pinos dagbok
  • 18:25 Vims i rymden
  • 18:30 Lilla Sportspegeln
  • 18:45 Programmera mera 2.0
  • 19:00 Spegelvänd
  • 19:15 Lilla Aktuellt
  • 19:25 Vem vet mest junior
  • 19:55 Retorikmatchen 2017
  • Barnkanalen tablå FredagFredag

  • 05:00 Twirlywoos
  • 05:10 Raa-Raa - lejonet som låter
  • 05:20 Långhalsen Lo
  • 05:30 Pocoyo
  • 05:35 Gaspard och Lisa
  • 05:45 Punky
  • 05:55 Lekdags
  • 06:00 Lilla prinsessan
  • 06:10 Babblarna
  • 06:15 Daniel Tigers kvarter
  • 06:30 Morgonshowen
  • 06:31 Så gör man inte
  • 06:35 Charlie och Lola
  • 06:55 Regnbågsstadens hjälte
  • 07:05 Fåret Shaun
  • 07:15 Pax jordiska äventyr
  • 07:35 Robyn och rymdpatrullen
  • 07:45 Andys förhistoriska äventyr
  • 07:55 Octonauterna: Djurkännedom
  • 08:00 Ett fall för KLURO
  • 08:15 Piggley Winks äventyr
  • 08:35 Masha och björnen
  • 08:45 Fixarna
  • 08:50 Regnbågsstadens hjälte
  • 09:05 Q Pootle 5
  • 09:15 Biet Maya
  • 09:25 Bing
  • 09:35 Stella och Sam
  • 09:45 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 10:00 Pippi Långstrump
  • 10:30 Rymdrekryterna
  • 10:40 Dimitri
  • 10:45 Kate och Mim-Mim
  • 10:55 Tom & jordgubbssyltmackan med honung
  • 11:00 Farfar i fickan
  • 11:10 Octonauterna
  • 11:25 Pyjamashjältarna
  • 11:35 Servettmannens äventyr
  • 11:50 Så många frågor, Luna!
  • 12:00 Pinos dagbok - teckenspråkstolkat
  • 12:05 Pinos dagbok - teckenspråkstolkat
  • 12:10 Hej Jycke
  • 12:20 Dinosaurietåget
  • 12:30 Roboten Rob
  • 12:40 Maxat hela maskinen - teckenspråkstolkat
  • 13:25 Tjena Chavale
  • 13:30 Ninjaman - romani
  • 13:40 Totalt globalt
  • 13:55 Testa!
  • 14:05 Familjen Rysberg - teckenspråkstolkat
  • 14:30 Lilla Aktuellt skola
  • 14:45 Lilla Aktuellt teckenspråk
  • 15:05 Hank Zipzer - världens bästa underpresterare
  • 15:25 Dubbelliv
  • 15:40 MI High
  • 16:10 Elefantprinsessan
  • 16:35 Pyjamasklubben
  • 17:00 Jamillah och Aladdin
  • 17:10 Mästerflygarna
  • 17:20 Dinosar
  • 17:35 Sara och Anka
  • 17:45 Katie Morag
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:01 Greta Gris
  • 18:10 Linneas sommarland
  • 18:20 Prick och fläck
  • 18:30 Fredagkväll
  • 18:31 Minimello 2017
  • 18:50 Fixa bröllopet
  • 19:20 Familjen Rysberg
  • 19:40 Fredagkväll
  • 19:55 Kändisbesöket
  • Barnkanalen tablå MåndagMåndag

  • 05:00 Twirlywoos
  • 05:10 Raa-Raa - lejonet som låter
  • 05:20 Långhalsen Lo
  • 05:30 Pocoyo
  • 05:35 Gaspard och Lisa
  • 05:45 Miffys stora små äventyr
  • 05:55 Lekdags
  • 06:00 Lilla prinsessan
  • 06:10 Babblarna
  • 06:15 Daniel Tigers kvarter
  • 06:30 Morgonshowen
  • 06:31 Så gör man inte
  • 06:35 Charlie och Lola
  • 06:50 Regnbågsstadens hjälte
  • 07:05 Fåret Shaun
  • 07:15 Pax jordiska äventyr
  • 07:30 Robyn och rymdpatrullen
  • 07:45 Andys förhistoriska äventyr
  • 08:00 Ett fall för KLURO
  • 08:10 Piggley Winks äventyr
  • 08:35 Masha och björnen
  • 08:40 Fixarna
  • 08:50 Regnbågsstadens hjälte
  • 09:00 Sagoträdet
  • 09:15 Biet Maya
  • 09:25 Bing
  • 09:35 Stella och Sam
  • 09:45 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 10:00 Pippi Långstrump
  • 10:25 Rymdrekryterna
  • 10:40 Dimitri
  • 10:45 Kate och Mim-Mim
  • 10:55 Farfar i fickan
  • 11:05 Octonauterna
  • 11:20 Pyjamashjältarna
  • 11:30 Servettmannens äventyr
  • 11:45 Så många frågor, Luna!
  • 11:55 Skåpbilen Olle
  • 12:00 Pinos dagbok - finska
  • 12:05 Fel väder - finska
  • 12:10 Sara och Anka
  • 12:15 Hej Jycke
  • 12:25 Dinosaurietåget
  • 12:35 Roboten Rob
  • 12:50 Tjena Chavale
  • 12:55 Ninjaman - romani
  • 13:00 Familjen Rysberg - teckenspråkstolkat
  • 13:20 Drakens hotell - teckenspråkstolkat
  • 13:30 Karamelli
  • 13:45 Tungan rätt i mun
  • 14:00 Uppdrag kroppen
  • 14:15 Heidi
  • 14:35 Min riddare och jag
  • 14:50 Flax Max
  • 15:00 Hank Zipzer - världens bästa underpresterare
  • 15:25 Dubbelliv
  • 15:40 MI High
  • 16:05 Elefantprinsessan
  • 16:30 Programmera mera 2.0
  • 16:45 Kortrasten
  • 17:00 Jamillah och Aladdin
  • 17:10 Äventyr i tid och rum
  • 17:20 Sara och Anka
  • 17:30 Värsta kalaset
  • 17:40 Matildas mattegåta
  • 17:45 Hur vet du det?
  • 17:55 Läsa med
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:01 Första gången
  • 18:15 Octonauterna
  • 18:30 Pyjamashjältarna
  • 18:45 Snö + 7
  • 19:05 Ugglan och co
  • 19:15 Lilla Aktuellt
  • 19:25 Vem vet mest junior
  • 19:50 Backstage
  • 20:15 Vargblod
  • 20:40 Lilla Aktuellt
  • 20:45 Tre vilda vänner
  • 20:55 Larva
  • Barnkanalen tablå TisdagTisdag

  • 05:00 Twirlywoos
  • 05:10 Raa-Raa - lejonet som låter
  • 05:20 Långhalsen Lo
  • 05:30 Pocoyo
  • 05:35 Gaspard och Lisa
  • 05:45 Miffys stora små äventyr
  • 05:55 Henry råkar på...
  • 06:00 Voffa, Kvittra och Len
  • 06:10 Babblarna
  • 06:15 Daniel Tigers kvarter
  • 06:30 Morgonshowen
  • 06:31 Så gör man inte
  • 06:40 Charlie och Lola
  • 06:55 Äventyr i tid och rum
  • 07:05 Fåret Shaun
  • 07:15 Doki
  • 07:35 Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • 07:45 Så många frågor, Luna!
  • 08:00 Andys förhistoriska äventyr
  • 08:15 Träd Fu Tom
  • 08:35 Masha och björnen
  • 08:45 Fixarna
  • 08:50 Kate och Mim-Mim
  • 09:00 Draken Digby
  • 09:10 Biet Maya
  • 09:25 Bing
  • 09:30 Stella och Sam
  • 09:45 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 09:55 Greta Gris
  • 10:00 Pippi Långstrump
  • 10:30 Ella Bella Bingo
  • 10:35 Full fart i Verksta
  • 10:45 Regnbågsstadens hjälte
  • 11:00 Farfar i fickan
  • 11:10 Octonauterna
  • 11:25 Pyjamashjältarna
  • 11:35 Servettmannens äventyr
  • 11:45 Så många frågor, Luna!
  • 12:00 Lässugen - meänkieli
  • 12:15 Dinosaurietåget
  • 12:25 Riddare Micke
  • 12:40 Challenge club
  • 12:50 Tjena Chavale
  • 12:55 Ninjaman - romani
  • 13:00 Familjen Rysberg - syntolkat
  • 13:20 Drakens hotell - teckenspråkstolkat
  • 13:30 Musikkollot
  • 13:45 Tungan rätt i mun
  • 14:00 Uppdrag kroppen
  • 14:15 Paulinas vlogg
  • 14:30 Lassie
  • 14:55 Flax Max
  • 15:05 Hank Zipzer - världens bästa underpresterare
  • 15:30 Dubbelliv
  • 15:45 MI High
  • 16:10 Elefantprinsessan
  • 16:35 Pyjamasklubben
  • 17:00 Jamillah och Aladdin
  • 17:15 Mästerflygarna
  • 17:25 Riddare Micke
  • 17:40 Sara och Anka
  • 17:45 Voffa, Kvittra och Len
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:01 Miffys stora små äventyr
  • 18:15 Tre vänner
  • 18:25 Tripp och Tropp upptäcker djur
  • 18:30 Siri på banan
  • 18:45 Superdräkten
  • 19:15 Lilla Aktuellt
  • 19:25 Vem vet mest junior
  • 19:55 Backstage
  • 20:15 Vargblod
  • 20:40 Lilla Aktuellt
  • 20:45 Abel och Fant
  • 20:55 Larva
  • Barnkanalen tablå OnsdagOnsdag

  • 05:00 Twirlywoos
  • 05:10 Raa-Raa - lejonet som låter
  • 05:20 Långhalsen Lo
  • 05:30 Pocoyo
  • 05:35 Gaspard och Lisa
  • 05:45 Miffys stora små äventyr
  • 05:55 Lekdags
  • 06:00 Lilla prinsessan
  • 06:10 Babblarna
  • 06:15 Daniel Tigers kvarter
  • 06:30 Morgonshowen
  • 06:31 Så gör man inte
  • 06:35 Charlie och Lola
  • 06:50 Regnbågsstadens hjälte
  • 07:05 Fåret Shaun
  • 07:15 Pax jordiska äventyr
  • 07:30 Robyn och rymdpatrullen
  • 07:45 Andys förhistoriska äventyr
  • 08:00 Ett fall för KLURO
  • 08:10 Piggley Winks äventyr
  • 08:35 Masha och björnen
  • 08:40 Fixarna
  • 08:45 Regnbågsstadens hjälte
  • 09:00 Q Pootle 5
  • 09:10 Så många frågor, Luna!
  • 09:25 Bing
  • 09:30 Stella och Sam
  • 09:40 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 09:55 Greta Gris
  • 10:00 Pippi Långstrump
  • 10:25 Rymdrekryterna
  • 10:40 Kate och Mim-Mim
  • 10:50 Octonauterna
  • 11:05 Pyjamashjältarna
  • 11:15 Maxat hela maskinen - teckenspråkstolkat
  • 12:00 Berätta för mig - nordsamiska
  • 12:10 Skåpbilen Olle
  • 12:15 Sara och Anka
  • 12:20 Hej Jycke
  • 12:30 Dinosaurietåget
  • 12:40 Challenge club
  • 12:50 Tjena Chavale
  • 12:55 Ninjaman - romani
  • 13:00 Fixa bröllopet - teckenspråkstolkat
  • 13:30 Indogas
  • 13:40 Pingu
  • 13:45 Tungan rätt i mun
  • 14:00 Uppdrag kroppen
  • 14:15 Heidi
  • 14:35 Superkrypen
  • 14:50 Flax Max
  • 15:00 Hank Zipzer - världens bästa underpresterare
  • 15:25 Dubbelliv
  • 15:40 MI High
  • 16:10 Elefantprinsessan
  • 16:35 Pyjamasklubben
  • 17:00 Jamillah och Aladdin
  • 17:10 Äventyr i tid och rum
  • 17:25 Dinosar
  • 17:35 Roboten Rob
  • 17:45 Biet Maya
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:01 Bilakuten
  • 18:15 Nelly och Nora
  • 18:20 Hej Jycke
  • 18:30 Alex hittar hobbyn
  • 18:45 Geronimo Stilton
  • 19:05 Kampen
  • 19:15 Lilla Aktuellt
  • 19:25 Vem vet mest junior
  • 19:55 Backstage
  • 20:15 Vargblod
  • 20:45 Lilla Aktuellt
  • 20:50 Abel och Fant
  • Bästa film

    Bästa serie

    På Barnkanalen idag

    På Barnkanalen idag, dagens, gårdagens, morgondagens, hela veckans tv-tablå. Se även liknande kanaler: Boxer fria kanaler, Svenska kanaler, Barnkanaler.

    TV tablå

    Alla TV kanaler, på tv, tv-tablå för alla tv kanaler, idag, igår och hela vecka. Se tv-tablå för kanaler, kanal-kategorier eller dina valda kanaler. Vår strävan är att Alla TV kanaler ska vara tydlig, enkel och snabb - hör gärna av dig om du har synpunkter/tips på hur vi kan bli bättre.

    Saknar du en kanal? Du vet väl att du själv kan välja vilka kanaler som ska visas, välj "Kategorier" eller "Välj kanaler" i menyn längst upp.

    Dela med dina vänner