På Barnkanalen

Barnkanalen tv-tablå hela veckan, 18 feb-26 feb

På tv Barnkanalen, tablå för Barnkanalen idag, igår och hela veckan. Barnprogram, barntv, tecknat, barnserier. Se tv-tablå svenska kanaler, tv-tablå barnkanaler, tv-tablå boxer fria kanaler.

På TV Barnkanalen IgårIgår

  • 05:00 Raa-Raa: Lejonet som låter
  • 05:10 Skåpbilen Olle
  • 05:15 Långhalsen Lo
  • 05:25 Q Pootle 5
  • 05:35 Lunneskär
  • 05:45 Meckar-Micke
  • 05:55 Misse-kisse
  • 06:00 Dinosar
  • 06:15 Hej Jycke
  • 06:25 Lilla prinsessan
  • 06:35 Daniel Tigers kvarter
  • 06:45 Servettmannens äventyr
  • 07:00 Morgonshowen
  • 07:01 Lekdags
  • 07:05 Nicke Nyfiken
  • 07:30 Kate och Mim-Mim
  • 07:40 Molang
  • 07:50 Ylvania, sagan om de tre drakarna
  • 08:05 Mästerflygarna
  • 08:20 Fixarna
  • 08:30 Murklor och purklor
  • 08:35 Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • 08:50 Ett fall för KLURO
  • 09:00 Disneydags
  • 09:55 Kampen
  • 10:00 Familjen Rysberg
  • 10:25 Pingvinerna från Madagaskar
  • 10:45 Sommarlägret
  • 11:00 Det vilda livet 4: Hjort, isbjörn och vildhund
  • 11:30 Thunderbirds
  • 11:50 Flax Max
  • 12:05 Zombie hotell
  • 12:25 Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • 12:40 Djungelgänget: Till undsättning
  • 12:50 Deckar-Jack
  • 13:00 Vampyrskolan
  • 13:20 Elias vinter
  • 13:30 Det var en gång...
  • 13:45 Hejolojla
  • 14:00 Geografens testamente - Europa - teckenspråkstolkat
  • 14:30 Djungelboken
  • 14:40 Så många frågor, Luna!
  • 14:50 Yakari
  • 15:05 Furchester hotell
  • 15:15 Charlie och Lola
  • 15:25 Nelly och Nora
  • 15:35 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 15:45 Stella och Sam
  • 16:00 Meckar-Micke
  • 16:10 Mästerflygarna
  • 16:20 Biet Maya
  • 16:35 Dinosaurietåget
  • 16:45 Full fart i Verksta
  • 17:00 Wisska
  • 17:05 Stella och Sam
  • 17:20 Hej Jycke
  • 17:25 Rorri racerbil
  • 17:35 Servettmannens äventyr
  • 17:50 Fifi och blomsterfröna
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:10 Nattens hjältar
  • 18:25 Murklor och purklor
  • 18:30 Superlördag
  • 18:31 Alva
  • 18:55 Heidi
  • 19:20 Djupet
  • 19:45 Energina
  • 20:00 Det hemsökta huset
  • 20:25 Ponnyakuten
  • 20:50 Djungelpuls
  • På TV Barnkanalen IdagIdag

  • 05:00 Raa-Raa: Lejonet som låter
  • 05:10 Skåpbilen Olle
  • 05:15 Långhalsen Lo
  • 05:25 Q Pootle 5
  • 05:35 Lunneskär
  • 05:45 Meckar-Micke
  • 05:55 Misse-kisse
  • 06:00 Dinosar
  • 06:15 Hej Jycke
  • 06:25 Lilla prinsessan
  • 06:35 Daniel Tigers kvarter
  • 06:45 Biet Maya
  • 07:00 Morgonshowen
  • 07:01 Djur med Julia
  • 07:15 Wisska
  • 07:25 Bing
  • 07:30 Kate och Mim-Mim
  • 07:45 Krakel Spektakel
  • 08:00 Doktor McStuffins
  • 08:25 Masha och björnen
  • 08:35 Sagoberättaren
  • 09:00 Disneydags
  • 09:55 Geronimo Stilton
  • 10:20 Ett fall för KLURO
  • 10:30 Ugglan och co
  • 10:35 Pingvinerna från Madagaskar
  • 11:00 Det vilda livet 4: Hjort, isbjörn och vildhund
  • 11:25 Thunderbirds
  • 11:50 Flax Max
  • 12:00 Zoé Kézako
  • 12:15 Sommarlägret
  • 12:30 Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • 12:40 Djungelgänget: Till undsättning
  • 12:55 Deckar-Jack
  • 13:05 Erky Perky
  • 13:15 Vampyrskolan
  • 13:30 Supergorillan
  • 13:45 Karamelli
  • 14:00 Geografens testamente - Europa - syntolkat
  • 14:30 Djungelboken
  • 14:40 Så många frågor, Luna!
  • 14:50 Franklin och hans vänner
  • 15:05 Furchester hotell
  • 15:15 Charlie och Lola
  • 15:25 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 15:40 Stella och Sam
  • 15:50 Meckar-Micke
  • 16:00 Mästerflygarna
  • 16:15 Biet Maya
  • 16:30 Misse-kisse
  • 16:35 Äventyr i tid och rum
  • 16:45 Roboten Rob
  • 17:00 Gaspard och Lisa
  • 17:10 Lilla prinsessan
  • 17:20 Pingu
  • 17:25 Hej Jycke
    40%
  • 17:35 Servettmannens äventyr
  • 17:45 Fifi och blomsterfröna
  • 17:55 Misse-kisse
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:01 Astrid och Adrian flyttar
  • 18:15 Bing
  • 18:20 Greta Gris
  • 18:30 Fixa rummet
  • 19:15 Skavlan junior
  • 19:45 Pikaia
  • 19:55 Jobbigt läge
  • 20:25 Trio - Keplerdiamanterna
  • 20:50 Nina Patalo
  • 20:55 Oddbods
  • På TV Barnkanalen ImorgonImorgon

  • 05:00 Raa-Raa: Lejonet som låter
  • 05:10 Skåpbilen Olle
  • 05:15 Långhalsen Lo
  • 05:25 Q Pootle 5
  • 05:35 Lunneskär
  • 05:45 Meckar-Micke
  • 05:55 Misse-kisse
  • 06:00 Daniel Tigers kvarter
  • 06:15 Pysselskogen
  • 06:30 Morgonshowen
  • 06:31 Greta Gris
  • 06:35 Lekdags
  • 06:40 Bing
  • 06:50 Charlie och Lola
  • 07:05 Fåret Shaun
  • 07:15 Draken Digby
  • 07:25 Tjuv och tjuv
  • 07:30 Andys förhistoriska äventyr
  • 07:45 Biet Maya
  • 08:00 Världens bästa fritids
  • 08:20 Ett fall för KLURO
  • 08:30 Kampen
  • 08:40 Djupet
  • 09:00 Teckenlådan
  • 09:15 Äventyr i tid och rum
  • 09:30 Så många frågor, Luna!
  • 09:40 Farfar i fickan
  • 09:55 Stella och Sam
  • 10:05 Tinga Tinga sagor
  • 10:15 Masha och björnen
  • 10:25 Elias och räddningsteamet
  • 10:35 Peg + Katt
  • 10:50 Roboten Rob
  • 11:00 Clifford, den stora röda hunden
  • 11:25 Dinosaurietåget
  • 11:35 Miffys stora små äventyr
  • 11:45 Dinosar
  • 12:00 Stadsduvan och Bullmåsen - finska
  • 12:05 Pinos dagbok - finska
  • 12:10 Timmy lamm
  • 12:20 Lillys Bortomvik
  • 12:25 Långhalsen Lo
  • 12:35 Abbys flygande skola för feer
  • 12:45 Rymdrekryterna
  • 12:55 Lilla prinsessan
  • 13:05 Rorri racerbil
  • 13:15 Ella Bella bingo
  • 13:25 Tom & jordgubbssyltmackan med honung
  • 13:30 Karamelli
  • 13:45 Wild kids - syntolkat
  • 14:15 Tatonkas berättelser
  • 14:30 Kapten Flinn & Piratdinosaurierna
  • 14:40 Djungelgänget: Till undsättning
  • 14:50 Nyfikna Nellie
  • 15:05 Annedroider
  • 15:30 Random mix
  • 15:31 Fångad
  • 15:55 Random mix
  • 16:20 Nina Patalo
  • 16:30 Doktor NO
  • 16:45 Bara på skoj
  • 17:00 Elias och räddningsteamet
  • 17:10 Gaspard och Lisa
  • 17:20 Bing
  • 17:30 Jack och jordens utveckling
  • 17:40 Mitt liv som grej
  • 17:50 Skrutt följer spår
  • 17:55 Mitt husdjur och jag
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:01 Daniel Tigers kvarter
  • 18:20 Fåret Shaun: Kortisar från bondgården
  • 18:30 Katten och datormusen
  • 18:35 Geronimo Stilton
  • 19:00 Mysteria
  • 19:15 Lilla Aktuellt
  • 19:25 Vem vet mest junior
  • 19:55 Jobbigt läge
  • 20:20 Trio - Keplerdiamanterna
  • 20:45 Lilla Aktuellt
  • 20:50 Nina Patalo
  • På TV Barnkanalen TisdagTisdag

  • 05:00 Raa-Raa: Lejonet som låter
  • 05:10 Skåpbilen Olle
  • 05:15 Långhalsen Lo
  • 05:25 Q Pootle 5
  • 05:35 Lunneskär
  • 05:45 Meckar-Micke
  • 05:55 Misse-kisse
  • 06:00 Daniel Tigers kvarter
  • 06:15 Dinosaurietåget
  • 06:30 Morgonshowen
  • 06:31 Greta Gris
  • 06:35 Lekdags
  • 06:40 Bing
  • 06:50 Charlie och Lola
  • 07:05 Fåret Shaun
  • 07:15 Hotell Kom som du är
  • 07:25 Animated science - Magma
  • 07:30 Andys förhistoriska äventyr
  • 07:45 Biet Maya
  • 08:00 Sengångarna
  • 08:20 Ett fall för KLURO
  • 08:35 Kampen
  • 08:40 Thunderbirds
  • 09:05 Masha och björnen
  • 09:10 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 09:20 Äventyr i tid och rum
  • 09:35 Så många frågor, Luna!
  • 09:45 Farfar i fickan
  • 10:00 Stella och Sam
  • 10:10 Servettmannens äventyr
  • 10:20 Lulu Zipadoo - äventyr i naturen
  • 10:25 Elias och räddningsteamet
  • 10:40 Peg + Katt
  • 10:50 Roboten Rob
  • 11:05 Clifford, den stora röda hunden
  • 11:30 Dinosaurietåget
  • 11:40 Miffys stora små äventyr
  • 11:50 Dinosar
  • 12:00 Pinos dagbok - meänkieli
  • 12:05 Pinos dagbok - meänkieli
  • 12:10 Timmy lamm
  • 12:20 Lillys Bortomvik
  • 12:25 Långhalsen Lo
  • 12:35 Abbys flygande skola för feer
  • 12:45 Full fart i Verksta
  • 12:55 Furchester hotell
  • 13:05 Rorri racerbil
  • 13:15 Ella Bella bingo
  • 13:25 Tom & jordgubbssyltmackan med honung
  • 13:30 Supergorillan
  • 13:45 Arthur
  • 14:10 Fixarna
  • 14:15 Yakari
  • 14:30 Äventyrskatten
  • 14:40 Djungelgänget: Till undsättning
  • 14:50 Nyfikna Nellie
  • 15:00 Oscars oas
  • 15:05 Annedroider
  • 15:30 Random mix
  • 15:31 Fångad
  • 15:55 Random mix
  • 16:20 Kortrasten
  • 16:35 En hopplös häxa
  • 17:00 Elias och räddningsteamet
  • 17:10 Gaspard och Lisa
  • 17:25 Franklin och hans vänner
  • 17:35 Kate och Mim-Mim
  • 17:50 Rorri racerbil
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:01 Visor med Doreen
  • 18:10 Lekdags
  • 18:20 Hej Jycke
  • 18:30 Labyrint
  • 19:15 Lilla Aktuellt
  • 19:25 Vem vet mest junior
  • 19:55 Jobbigt läge
  • 20:20 Trio - Keplerdiamanterna
  • 20:45 Lilla Aktuellt
  • 20:50 Rabbids
  • På TV Barnkanalen OnsdagOnsdag

  • 05:00 Raa-Raa: Lejonet som låter
  • 05:10 Skåpbilen Olle
  • 05:15 Långhalsen Lo
  • 05:25 Q Pootle 5
  • 05:35 Lunneskär
  • 05:45 Tom & jordgubbssyltmackan med honung
  • 05:50 Fnissnisse
  • 05:55 Misse-kisse
  • 06:00 Daniel Tigers kvarter
  • 06:15 Pysselskogen
  • 06:30 Morgonshowen
  • 06:31 Greta Gris
  • 06:35 Lekdags
  • 06:40 Bing
  • 06:50 Charlie och Lola
  • 07:05 Fåret Shaun
  • 07:15 Draken Digby
  • 07:25 Tjuv och tjuv
  • 07:30 Andys förhistoriska äventyr
  • 07:45 Biet Maya
  • 08:00 Världens bästa fritids
  • 08:20 Ett fall för KLURO
  • 08:30 Kampen
  • 08:40 Djupet
  • 09:00 Masha och björnen
  • 09:10 Katie Morag
  • 09:25 Furchester hotell
  • 09:35 Så många frågor, Luna!
  • 09:45 Farfar i fickan
  • 10:00 Stella och Sam
  • 10:10 Tinga Tinga sagor
  • 10:20 Lulu Zipadoo - äventyr i naturen
  • 10:25 Elias och räddningsteamet
  • 10:40 Peg + Katt
  • 10:50 Roboten Rob
  • 11:05 Clifford, den stora röda hunden
  • 11:30 Dinosaurietåget
  • 11:40 Miffys stora små äventyr
  • 11:45 Dinosar
  • 12:00 Pinos dagbok - lulesamiska
  • 12:05 Pinos dagbok - lulesamiska
  • 12:10 Timmy lamm
  • 12:20 Lillys Bortomvik
  • 12:25 Långhalsen Lo
  • 12:35 Abbys flygande skola för feer
  • 12:45 Rymdrekryterna
  • 12:55 Kate och Mim-Mim
  • 13:05 Rorri racerbil
  • 13:15 Ella Bella bingo
  • 13:25 Henry råkar på...
  • 13:30 Hejolojla
  • 13:45 Arthur
  • 14:10 Fixarna
  • 14:15 Tatonkas berättelser
  • 14:30 Kapten Flinn & Piratdinosaurierna
  • 14:40 Djungelgänget: Till undsättning
  • 14:50 Nyfikna Nellie
  • 15:00 Oscars oas
  • 15:05 Annedroider
  • 15:30 Random mix
  • 15:31 Fångad
  • 15:55 Random mix
  • 16:20 Nina Patalo
  • 16:25 Djungelpuls
  • 16:35 En hopplös häxa
  • 17:00 Elias och räddningsteamet
  • 17:10 Gaspard och Lisa
  • 17:25 Franklin och hans vänner
  • 17:35 Kate och Mim-Mim
  • 17:50 Rorri racerbil
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:01 Johans fordon
  • 18:10 Lili
  • 18:15 Lilla prinsessan
  • 18:30 Cirkus Imago
  • 18:45 Bulldogg
  • 19:15 Lilla Aktuellt
  • 19:25 Vem vet mest junior
  • 19:55 Jobbigt läge
  • 20:20 Trio - Keplerdiamanterna
  • 20:45 Lilla Aktuellt
  • 20:50 Nina Patalo
  • På TV Barnkanalen TorsdagTorsdag

  • 05:00 Raa-Raa: Lejonet som låter
  • 05:10 Skåpbilen Olle
  • 05:15 Punky
  • 05:25 Q Pootle 5
  • 05:35 Lunneskär
  • 05:45 Tom & jordgubbssyltmackan med honung
  • 05:50 Fnissnisse
  • 05:55 Misse-kisse
  • 06:00 Djursnack
  • 06:05 Lillys Bortomvik
  • 06:10 Dimitri
  • 06:15 Äventyr i tid och rum
  • 06:30 Morgonshowen
  • 06:31 Greta Gris
  • 06:35 Lekdags
  • 06:40 Bing
  • 06:50 Charlie och Lola
  • 07:05 Fåret Shaun
  • 07:15 Livet i bokstavslandet
  • 07:30 Andys förhistoriska äventyr
  • 07:45 Biet Maya
  • 08:00 Sengångarna
  • 08:20 Ett fall för KLURO
  • 08:35 Kampen
  • 08:40 Thunderbirds
  • 09:05 Masha och björnen
  • 09:10 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 09:25 Äventyr i tid och rum
  • 09:35 Så många frågor, Luna!
  • 09:45 Farfar i fickan
  • 10:00 Stella och Sam
  • 10:10 Servettmannens äventyr
  • 10:25 Lulu Zipadoo - äventyr i naturen
  • 10:30 Elias och räddningsteamet
  • 10:40 Peg + Katt
  • 10:50 Roboten Rob
  • 11:05 Clifford, den stora röda hunden
  • 11:30 Dinosaurietåget
  • 11:40 Miffys stora små äventyr
  • 11:50 Dinosar
  • 12:00 Sagor i nattmössan - romani, kaale
  • 12:10 Timmy lamm
  • 12:20 Lillys Bortomvik
  • 12:25 Långhalsen Lo
  • 12:35 Abbys flygande skola för feer
  • 12:45 Full fart i Verksta
  • 12:55 Furchester hotell
  • 13:05 Rorri racerbil
  • 13:15 Ella Bella bingo
  • 13:25 Henry råkar på...
  • 13:30 Det var en gång...
  • 13:45 Arthur
  • 14:10 Fixarna
  • 14:15 Yakari
  • 14:30 Äventyrskatten
  • 14:40 Djungelgänget: Till undsättning
  • 14:50 Nyfikna Nellie
  • 15:00 Oscars oas
  • 15:05 Annedroider
  • 15:30 Random mix
  • 15:31 Fångad
  • 15:55 Random mix
  • 16:20 Nina Patalo
  • 16:25 Djungelpuls
  • 16:35 En hopplös häxa
  • 17:00 Elias och räddningsteamet
  • 17:10 Gaspard och Lisa
  • 17:25 Franklin och hans vänner
  • 17:40 Kate och Mim-Mim
  • 17:50 Rorri racerbil
  • 18:00 Pick a colour
  • 18:15 Skrutts fågelbok
  • 18:20 Imse och Vimse
  • 18:25 Fel väder
  • 18:30 Lilla Sportspegeln
  • 18:45 Geografens testamente - Europa
  • 19:15 Lilla Aktuellt
  • 19:25 Vem vet mest junior
  • 19:55 Totalt globalt
  • 20:10 En rolig historia
  • 20:25 Trio - Keplerdiamanterna
  • 20:45 Lilla Aktuellt
  • 20:50 Rabbids
  • På TV Barnkanalen FredagFredag

  • 05:00 Raa-Raa: Lejonet som låter
  • 05:10 Skåpbilen Olle
  • 05:15 Sara och Anka
  • 05:25 Q Pootle 5
  • 05:35 Lunneskär
  • 05:45 Tom & jordgubbssyltmackan med honung
  • 05:50 Fnissnisse
  • 05:55 Misse-kisse
  • 06:00 Daniel Tigers kvarter
  • 06:15 Pysselskogen
  • 06:30 Morgonshowen
  • 06:31 Greta Gris
  • 06:35 Lekdags
  • 06:40 Bing
  • 06:50 Charlie och Lola
  • 07:05 Fåret Shaun
  • 07:15 Draken Digby
  • 07:25 Tjuv och tjuv
  • 07:30 Andys förhistoriska äventyr
  • 07:45 Biet Maya
  • 08:00 Pippi Långstrump
  • 08:25 Ett fall för KLURO
  • 08:40 Kampen
  • 08:45 Djupet
  • 09:10 Katie Morag
  • 09:20 Äventyr i tid och rum
  • 09:30 Biet Maya
  • 09:45 Farfar i fickan
  • 09:55 Stella och Sam
  • 10:10 Tinga Tinga sagor
  • 10:20 Lulu Zipadoo - äventyr i naturen
  • 10:25 Elias och räddningsteamet
  • 10:35 Peg + Katt
  • 10:50 Roboten Rob
  • 11:00 Clifford, den stora röda hunden
  • 11:25 Riddare Micke
  • 11:40 Miffys stora små äventyr
  • 11:45 Dinosar
  • 12:00 Amanda längtar - persiska
  • 12:05 Imse och Vimse - polska
  • 12:10 Timmy lamm
  • 12:20 Lillys Bortomvik
  • 12:25 Långhalsen Lo
  • 12:35 Abbys flygande skola för feer
  • 12:45 Rymdrekryterna
  • 12:55 Kate och Mim-Mim
  • 13:05 Rorri racerbil
  • 13:15 Ella Bella bingo
  • 13:25 Henry råkar på...
  • 13:30 Pax jordiska äventyr - meänkieli
  • 13:45 Arthur
  • 14:10 Fixarna
  • 14:15 Djungelgänget: Till undsättning
  • 14:30 Lilla Aktuellt skola
  • 14:45 Lilla Aktuellt teckenspråk
  • 15:05 Annedroider
  • 15:30 Random mix
  • 15:31 Spartikelmysteriet
  • 16:00 Random mix
  • 16:25 Nina Patalo
  • 16:35 En hopplös häxa
  • 17:00 Elias och räddningsteamet
  • 17:10 Gaspard och Lisa
  • 17:25 Franklin och hans vänner
  • 17:35 Kate och Mim-Mim
  • 17:50 Rorri racerbil
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:01 En pappa på förskolan
  • 18:10 Alfons Åberg
  • 18:30 Fredagkväll
  • 18:31 Alex hittar hobbyn
  • 18:45 Kändisbarnvakten
  • 19:15 Wild kids
  • 19:45 Fredagkväll
  • 20:00 Kändisbesöket
  • 20:05 Min bror kollokungen
  • 20:30 Ronja Rövardotter
  • På TV Barnkanalen LördagLördag

  • 05:00 Raa-Raa: Lejonet som låter
  • 05:10 Skåpbilen Olle
  • 05:15 Sara och Anka
  • 05:25 Q Pootle 5
  • 05:35 Lunneskär
  • 05:45 Tom & jordgubbssyltmackan med honung
  • 05:50 Fnissnisse
  • 05:55 Misse-kisse
  • 06:00 Dinosar
  • 06:10 Långhalsen Lo
  • 06:20 Peg + Katt
  • 06:30 Daniel Tigers kvarter
  • 06:45 Servettmannens äventyr
  • 07:00 Morgonshowen
  • 07:01 Lekdags
  • 07:05 Nicke Nyfiken
  • 07:30 Kate och Mim-Mim
  • 07:40 Molang
  • 07:50 Mästerflygarna
  • 08:00 Philofix
  • 08:20 Fixarna
  • 08:30 Murklor och purklor
  • 08:35 Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • 08:50 Ett fall för KLURO
  • 09:00 Disneydags
  • 09:55 Kampen
  • 10:00 Familjen Rysberg
  • 10:25 Pingvinerna från Madagaskar
  • 10:50 Sommarlägret
  • 11:00 Det vilda livet 4: Hjort, isbjörn och vildhund
  • 11:30 Thunderbirds
  • 11:50 Flax Max
  • 12:00 Zombie hotell
  • 12:25 Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • 12:40 Deckar-Jack
  • 12:50 Erky Perky
  • 13:00 Vampyrskolan
  • 13:20 Elias vinter
  • 13:30 Det var en gång...
  • 13:45 Hejolojla
  • 14:00 Geografens testamente - Europa - teckenspråkstolkat
  • 14:30 Djungelboken
  • 14:40 Så många frågor, Luna!
  • 14:50 Yakari
  • 15:05 Furchester hotell
  • 15:15 Charlie och Lola
  • 15:25 Nelly och Nora
  • 15:35 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 15:45 Stella och Sam
  • 16:00 Meckar-Micke
  • 16:10 Mästerflygarna
  • 16:20 Biet Maya
  • 16:35 Dinosaurietåget
  • 16:45 Roboten Rob
  • 17:00 Wisska
  • 17:10 Stella och Sam
  • 17:20 Hej Jycke
  • 17:25 Rorri racerbil
  • 17:35 Servettmannens äventyr
  • 17:45 Fifi och blomsterfröna
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:10 Nattens hjältar
  • 18:25 Murklor och purklor
  • 18:30 Superlördag
  • 18:31 Alva
  • 18:55 Heidi
  • 19:20 Djupet
  • 19:45 Energina
  • 20:00 Det hemsökta huset
  • 20:25 Ponnyakuten
  • 20:50 Djungelpuls
  • På TV Barnkanalen SöndagSöndag

  • 05:00 Raa-Raa: Lejonet som låter
  • 05:10 Skåpbilen Olle
  • 05:15 Sara och Anka
  • 05:25 Q Pootle 5
  • 05:35 Lunneskär
  • 05:45 Tom & jordgubbssyltmackan med honung
  • 05:50 Fnissnisse
  • 05:55 Misse-kisse
  • 06:00 Dinosar
  • 06:10 Långhalsen Lo
  • 06:20 Peg + Katt
  • 06:30 Daniel Tigers kvarter
  • 06:45 Biet Maya
  • 07:00 Morgonshowen
  • 07:01 Greta Gris
  • 07:05 Fifi och blomsterfröna
  • 07:15 Dinosaurietåget
  • 07:30 Kate och Mim-Mim
  • 07:45 Krakel Spektakel
  • 08:00 Doktor McStuffins
  • 08:25 Masha och björnen
  • 08:35 Disneydags
  • 09:30 Lilla Sportspegeln: Ungdomsvasan
  • 11:15 Ett fall för KLURO
  • 11:25 Thunderbirds
  • 11:45 Det vilda livet 4: Hjort, isbjörn och vildhund
  • 12:15 Sommarlägret
  • 12:30 Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • 12:40 Djungelgänget: Till undsättning
  • 12:55 Deckar-Jack
  • 13:05 Erky Perky
  • 13:15 Vampyrskolan
  • 13:30 Supergorillan
  • 13:45 Karamelli
  • 14:00 Geografens testamente - Europa - syntolkat
  • 14:30 Djungelboken
  • 14:40 Så många frågor, Luna!
  • 14:50 Franklin och hans vänner
  • 15:05 Furchester hotell
  • 15:15 Charlie och Lola
  • 15:25 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 15:40 Stella och Sam
  • 15:50 Meckar-Micke
  • 16:00 Mästerflygarna
  • 16:15 Biet Maya
  • 16:30 Misse-kisse
  • 16:35 Äventyr i tid och rum
  • 16:45 Roboten Rob
  • 16:55 Gaspard och Lisa
  • 17:10 Lilla prinsessan
  • 17:20 Pingu
  • 17:25 Hej Jycke
  • 17:30 Servettmannens äventyr
  • 17:45 Fifi och blomsterfröna
  • 17:55 Misse-kisse
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:01 Astrid och Adrian flyttar
  • 18:15 Bing
  • 18:20 Greta Gris
  • 18:30 Fixa rummet
  • 19:15 Skavlan junior
  • 19:45 Berätta för mig
  • 19:55 Jobbigt läge
  • 20:20 Trio - Keplerdiamanterna
  • 20:45 Nina Patalo
  • 20:55 Oddbods
  • Barnkanalen tv-tablå

    Vad är på Barnkanalen idag, hela veckans tv-tablå. Alternativa tv-tablåer: barnkanalen tv idag tablå barnkanalen. Oavsett om du ser dina tv program via kabel-tv, boxer eller parabol med eller utan dekoder, dreambox eller om det är digitaltv och full-hd osv så hittar du dina kanaler och tv-tablåer här.

    Dela med dina vänner

    På TV

    Alla TV kanaler, på tv, tv-tablå för alla tv kanaler, idag, igår och hela vecka. Se tv-tablå för kanaler, kanal-kategorier eller dina valda favoritkanaler. Vår strävan är att Alla TV kanaler ska vara tydlig, enkel och snabb - hör gärna av dig om du har tips/synpunkter.