På Barnkanalen

Barnkanalen tv-tablå hela veckan, 28 mar-5 apr

På tv Barnkanalen, tablå för Barnkanalen idag, igår och hela veckan. Barnprogram, barntv, tecknat, barnserier. Se tv-tablå svenska kanaler, tv-tablå barnkanaler, tv-tablå boxer fria kanaler.

På TV Barnkanalen IgårIgår

  • 05:00 Raa-Raa: Lejonet som låter
  • 05:10 Dimitri
  • 05:15 Sara och Anka
  • 05:25 Q Pootle 5
  • 05:35 Lillys Bortomvik
  • 05:45 Tom & jordgubbssyltmackan med honung
  • 05:50 Twirlywoos
  • 06:00 Daniel Tigers kvarter
  • 06:15 Pysselskogen
  • 06:30 Morgonshowen
  • 06:31 Lekdags
  • 06:35 Regnbågsstadens hjälte
  • 06:50 Äventyr i tid och rum
  • 07:05 Fåret Shaun
  • 07:15 Hur vet du det?
  • 07:25 Animated science - molekyler
  • 07:30 Masha och björnen
  • 07:40 Minimyror i Kenya
  • 07:45 Riddare Micke
  • 08:00 Andys dinosaurie-äventyr
  • 08:15 Mästerflygarna
  • 08:25 Pelle Kanin
  • 08:40 Så många frågor, Luna!
  • 08:50 Träd Fu Tom
  • 09:15 Elias och räddningsteamet
  • 09:25 Biet Maya
  • 09:35 Servettmannens äventyr
  • 09:50 Stella och Sam
  • 10:00 Franklin och hans vänner
  • 10:15 Lilla prinsessan
  • 10:25 Roboten Rob
  • 10:35 Lulu Zipadoo - äventyr i naturen
  • 10:40 Tinga tinga sagor
  • 10:50 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 11:05 Peg + Katt
  • 11:15 Riddare Micke
  • 11:30 Ella Bella bingo
  • 11:35 Dinosar
  • 11:50 Twirlywoos
  • 12:00 Berömda dinosaurier - meänkieli
  • 12:05 Imse och Vimse - meänkieli
  • 12:08 Bästa bokstaven - fillers
  • 12:10 Timmy lamm
  • 12:20 Långhalsen Lo
  • 12:25 Miffys stora små äventyr
  • 12:35 Full fart i Verksta
  • 12:45 Furchester hotell
  • 13:00 Meckar-Micke
  • 13:10 Farfar i fickan
  • 13:20 Henry råkar på...
  • 13:25 Ninjaman på romani chib
  • 13:30 Supergorillan
  • 13:45 Agenterna
  • 14:15 Masha och björnen
  • 14:20 Äventyrskatten
  • 14:35 Zip zip
  • 14:45 Miss Moon
  • 15:00 Oscars oas
  • 15:05 Annedroider
  • 15:30 Random mix
  • 15:31 Spartikelmysteriet
  • 16:00 Random mix
  • 16:25 Nina Patalo
  • 16:35 En hopplös häxa
  • 17:00 Rorri racerbil
  • 17:10 Gaspard och Lisa
  • 17:25 Franklin och hans vänner
  • 17:35 Wisska
  • 17:45 Furchester hotell
  • 17:55 Greta Gris
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:10 Visor med Doreen
  • 18:15 Lekdags
  • 18:20 Hej Jycke
  • 18:30 Labyrint
  • 18:45 Annedroider
  • 19:05 Ugglan och co
  • 19:15 Lilla Aktuellt
  • 19:25 Vi i femman
  • 19:55 Jobbigt läge
  • 20:25 Elefantprinsessan
  • 20:50 Lilla Aktuellt
  • 20:55 Rabbids
  • På TV Barnkanalen IdagIdag

  • 05:00 Raa-Raa: Lejonet som låter
  • 05:10 Dimitri
  • 05:15 Sara och Anka
  • 05:25 Q Pootle 5
  • 05:35 Lillys Bortomvik
  • 05:45 Tom & jordgubbssyltmackan med honung
  • 05:50 Twirlywoos
  • 06:00 Daniel Tigers kvarter
  • 06:15 Äventyr i tid och rum
  • 06:30 Morgonshowen
  • 06:31 Lekdags
  • 06:35 Regnbågsstadens hjälte
  • 06:50 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 07:05 Fåret Shaun
  • 07:15 Mästerflygarna
  • 07:30 Tjuv och tjuv
  • 07:35 Masha och björnen
  • 07:40 Minimyror i Kenya
  • 07:45 Biet Maya
  • 08:00 Pysselskogen
  • 08:10 Träd Fu Tom
  • 08:35 Katie Morag
  • 08:50 Babar och Badous äventyr
  • 09:15 Elias och räddningsteamet
  • 09:25 Biet Maya
  • 09:35 Servettmannens äventyr
  • 09:50 Charlie och Lola
  • 10:00 Franklin och hans vänner
  • 10:15 Lilla prinsessan
  • 10:25 Äventyr i tid och rum
  • 10:35 Lulu Zipadoo - äventyr i naturen
  • 10:40 Tinga Tinga sagor
  • 10:50 Clifford, den stora röda hunden
    84%
  • 11:15 Riddare Micke
  • 11:30 Ella Bella bingo
  • 11:35 Dinosar
  • 11:50 Twirlywoos
  • 12:00 Vims i rymden - nordsamiska
  • 12:05 Imse och Vimse - sydsamiska
  • 12:10 Timmy lamm
  • 12:20 Långhalsen Lo
  • 12:25 Miffys stora små äventyr
  • 12:35 Rymdrekryterna
  • 12:45 Kate och Mim-Mim
  • 13:00 Meckar-Micke
  • 13:10 Farfar i fickan
  • 13:20 Henry råkar på...
  • 13:25 Ninjaman på romani chib
  • 13:30 Hejolojla
  • 13:45 Arthur
  • 14:10 Zoé Kézako
  • 14:25 Kapten Flinn & Piratdinosaurierna
  • 14:35 Zip zip
  • 14:45 Miss Moon
  • 15:00 Oscars oas
  • 15:05 Parallax
  • 15:30 Random mix
  • 15:31 Spartikelmysteriet
  • 16:00 Random mix
  • 16:25 Nina Patalo
  • 16:35 En hopplös häxa
  • 17:00 Rorri racerbil
  • 17:10 Gaspard och Lisa
  • 17:20 Franklin och hans vänner
  • 17:35 Wisska
  • 17:40 Roboten Rob
  • 17:55 Greta Gris
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:01 Johans fordon
  • 18:10 Lapptäckekompisar
  • 18:15 Lilla prinsessan
  • 18:30 Hasses trädgård
  • 18:45 Bulldogg
  • 19:15 Lilla Aktuellt
  • 19:25 Vi i femman
  • 19:55 Brev från första världskriget
  • 20:25 Elefantprinsessan
  • 20:50 Lilla Aktuellt
  • 20:55 Djungelpuls
  • På TV Barnkanalen ImorgonImorgon

  • 05:00 Raa-Raa: Lejonet som låter
  • 05:10 Pingu
  • 05:15 Sara och Anka
  • 05:25 Q Pootle 5
  • 05:35 Punky
  • 05:45 Tom & jordgubbssyltmackan med honung
  • 05:50 Twirlywoos
  • 06:00 Djursnack
  • 06:05 Lillys Bortomvik
  • 06:10 Dimitri
  • 06:15 Pysselskogen
  • 06:30 Morgonshowen
  • 06:31 Lekdags
  • 06:35 Regnbågsstadens hjälte
  • 06:50 Äventyr i tid och rum
  • 07:05 Fåret Shaun
  • 07:15 Livet i bokstavslandet
  • 07:30 Masha och björnen
  • 07:40 Minimyror i Kenya
  • 07:45 Riddare Micke
  • 08:00 Andys dinosaurie-äventyr
  • 08:15 Mästerflygarna
  • 08:25 Pelle Kanin
  • 08:40 Så många frågor, Luna!
  • 08:50 Träd Fu Tom
  • 09:15 Elias och räddningsteamet
  • 09:25 Biet Maya
  • 09:35 Servettmannens äventyr
  • 09:50 Stella och Sam
  • 10:00 Franklin och hans vänner
  • 10:15 Lilla prinsessan
  • 10:25 Roboten Rob
  • 10:35 Lulu Zipadoo - äventyr i naturen
  • 10:40 Tinga Tinga sagor
  • 10:50 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 11:05 Peg + Katt
  • 11:20 Riddare Micke
  • 11:30 Ella Bella bingo
  • 11:35 Dinosar
  • 11:50 Twirlywoos
  • 12:00 Imse och Vimse - romani chib, lovari
  • 12:05 Stadsduvan och Bullmåsen - romani chib, lovari
  • 12:10 Timmy lamm
  • 12:20 Långhalsen Lo
  • 12:25 Miffys stora små äventyr
  • 12:35 Full fart i Verksta
  • 12:45 Furchester hotell
  • 13:00 Meckar-Micke
  • 13:10 Farfar i fickan
  • 13:20 Misse-kisse
  • 13:25 Ninjaman på romani chib
  • 13:30 Cykel-Oskar
  • 13:45 Arthur
  • 14:10 Zoé Kézako
  • 14:25 Äventyrskatten
  • 14:35 Zip zip
  • 14:45 Miss Moon
  • 15:00 Oscars oas
  • 15:05 Parallax
  • 15:30 Random mix
  • 15:31 Spartikelmysteriet
  • 16:00 Random mix
  • 16:25 Nina Patalo
  • 16:35 En hopplös häxa
  • 17:00 Rorri racerbil
  • 17:10 Gaspard och Lisa
  • 17:25 Franklin och hans vänner
  • 17:35 Wisska
  • 17:45 Furchester hotell
  • 17:55 Greta Gris
  • 18:00 Tripp, Trapp, Träd
  • 18:15 Amanda längtar
  • 18:20 Imse och Vimse
  • 18:25 Berömda dinosaurier
  • 18:30 Lilla Sportspegeln
  • 18:45 Den stora Sverigeresan - eller Geografens testamente
  • 19:05 The grammar company
  • 19:15 Lilla Aktuellt
  • 19:25 Vi i femman
  • 19:55 Leon
  • På TV Barnkanalen FredagFredag

  • 05:00 Raa-Raa: Lejonet som låter
  • 05:10 Dimitri
  • 05:15 Sara och Anka
  • 05:25 Q Pootle 5
  • 05:35 Lillys Bortomvik
  • 05:45 Tom & jordgubbssyltmackan med honung
  • 05:50 Twirlywoos
  • 06:00 Polo
  • 06:10 Daniel Tigers kvarter
  • 06:20 Bing
  • 06:30 Morgonshowen
  • 06:31 Lekdags
  • 06:35 Regnbågsstadens hjälte
  • 06:50 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 07:05 Fåret Shaun
  • 07:15 Mästerflygarna
  • 07:30 Tjuv och tjuv
  • 07:35 Masha och björnen
  • 07:40 Minimyror i Kenya
  • 07:45 Biet Maya
  • 08:00 Pysselskogen
  • 08:15 Träd Fu Tom
  • 08:35 Masha och björnen
  • 08:40 Babar och Badous äventyr
  • 09:05 Katie Morag
  • 09:15 Elias och räddningsteamet
  • 09:25 Biet Maya
  • 09:40 Servettmannens äventyr
  • 09:50 Charlie och Lola
  • 10:00 Franklin och hans vänner
  • 10:15 Lilla prinsessan
  • 10:25 Äventyr i tid och rum
  • 10:40 Tinga Tinga sagor
  • 10:50 Clifford, den stora röda hunden
  • 11:15 Riddare Micke
  • 11:30 Ella Bella bingo
  • 11:35 Dinosar
  • 11:50 Twirlywoos
  • 12:00 Amanda längtar - bosniska
  • 12:05 Imse och Vimse - jiddisch
  • 12:10 Timmy lamm
  • 12:20 Långhalsen Lo
  • 12:25 Miffys stora små äventyr
  • 12:35 Rymdrekryterna
  • 12:45 Kate och Mim-Mim
  • 13:00 Meckar-Micke
  • 13:10 Farfar i fickan
  • 13:20 Misse-kisse
  • 13:25 Ninjaman på romani chib
  • 13:30 Pax jordiska äventyr - meänkieli
  • 13:45 Arthur
  • 14:10 Zoé Kézako
  • 14:20 Nyfikna Nellie
  • 14:30 Lilla Aktuellt skola
  • 14:45 Lilla Aktuellt teckenspråk
  • 15:05 Parallax
  • 15:30 Random mix
  • 15:31 Spartikelmysteriet
  • 16:00 Random mix
  • 16:25 Nina Patalo
  • 16:35 En hopplös häxa
  • 17:00 Rorri racerbil
  • 17:10 Gaspard och Lisa
  • 17:20 Franklin och hans vänner
  • 17:35 Bing
  • 17:45 Draken Digby
  • 17:55 Greta Gris
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:01 En pappa på förskolan
  • 18:10 Wisska
  • 18:20 Greta Gris
  • 18:30 Fredagkväll
  • 18:31 Vi vet bäst
  • 18:45 Agenterna
  • 19:15 Wild kids
  • 19:45 Fredagkväll
  • 20:00 Kändisbesöket
  • 20:05 Min bror kollokungen
  • 20:35 Ronja Rövardotter
  • På TV Barnkanalen LördagLördag

  • 05:00 Raa-Raa: Lejonet som låter
  • 05:10 Dimitri
  • 05:15 Sara och Anka
  • 05:25 Q Pootle 5
  • 05:35 Lillys Bortomvik
  • 05:45 Tom & jordgubbssyltmackan med honung
  • 05:50 Twirlywoos
  • 06:00 Dinosar
  • 06:10 Långhalsen Lo
  • 06:20 Peg + Katt
  • 06:35 Daniel Tigers kvarter
  • 06:45 Lulu Zipadoo - äventyr i naturen
  • 06:50 Bing
  • 07:00 Morgonshowen
  • 07:01 Lekdags
  • 07:05 Stella och Sam
  • 07:20 Regnbågsstadens hjälte
  • 07:35 Draken Digby
  • 07:45 Mästerflygarna
  • 08:00 Philofix
  • 08:15 Fixarna
  • 08:25 Murklor och purklor
  • 08:30 Äventyrskatten
  • 08:45 Kent Agent och den hemliga kraften
  • 09:00 Disneydags
  • 09:55 Geronimo Stilton
  • 10:20 Miss Moon
  • 10:30 Flax Max
  • 10:40 Ranchen
  • 11:05 Bara på skoj
  • 11:15 Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • 11:30 Zombie hotell
  • 11:50 Ett fall för KLURO
  • 12:05 Djungelgänget: Till undsättning
  • 12:15 Flax Max
  • 12:25 Deckar-Jack
  • 12:40 Erky Perky
  • 12:50 Vampyrskolan
  • 13:05 Pingvinerna från Madagaskar
  • 13:25 Elias vinter
  • 13:35 Cykel-Oskar
  • 13:45 Hejolojla
  • 14:00 Den stora Sverigeresan - eller Geografens testamente
  • 14:20 Hur vet du det? - teckenspråkstolkat
  • 14:30 Djungelboken
  • 14:40 Så många frågor, Luna!
  • 14:50 Yakari
  • 15:05 Furchester hotell
  • 15:15 Charlie och Lola
  • 15:25 Nelly och Nora
  • 15:35 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 15:45 Stella och Sam
  • 16:00 Meckar-Micke
  • 16:10 Mästerflygarna
  • 16:20 Abbys flygande skola för feer
  • 16:30 Dinosaurietåget
  • 16:45 Roboten Rob
  • 17:00 Wisska
  • 17:05 Stella och Sam
  • 17:20 Hej Jycke
  • 17:25 Rorri racerbil
  • 17:35 Servettmannens äventyr
  • 17:45 Fifi och blomsterfröna
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:10 Regnbågsstadens hjälte
  • 18:25 Murklor och purklor
  • 18:30 Superlördag
  • 18:31 Draken Digby
  • 19:00 Heidi
  • 19:25 Djupet
  • 19:45 Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • 20:00 Det hemsökta huset
  • 20:20 Ponnyakuten
  • 20:50 Rabbids
  • På TV Barnkanalen SöndagSöndag

  • 05:00 Raa-Raa: Lejonet som låter
  • 05:10 Dimitri
  • 05:15 Sara och Anka
  • 05:25 Q Pootle 5
  • 05:35 Lillys Bortomvik
  • 05:45 Tom & jordgubbssyltmackan med honung
  • 05:50 Twirlywoos
  • 06:00 Dinosar
  • 06:10 Långhalsen Lo
  • 06:20 Peg + Katt
  • 06:35 Daniel Tigers kvarter
  • 06:45 Tobi
  • 06:50 Bing
  • 07:00 Morgonshowen
  • 07:01 Greta Gris
  • 07:05 Fifi och blomsterfröna
  • 07:15 Dinosaurietåget
  • 07:30 Mästerflygarna
  • 07:45 Prick och fläck
  • 08:00 Doktor McStuffins
  • 08:25 Masha och björnen
  • 08:35 Sagoberättaren
  • 09:00 Disneydags
  • 09:55 Geronimo Stilton
  • 10:20 Miss Moon
  • 10:30 Flax Max
  • 10:40 Ranchen
  • 11:05 Bara på skoj
  • 11:20 Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • 11:30 Zombie hotell
  • 11:55 Ett fall för KLURO
  • 12:05 Zoé Kézako
  • 12:15 Djungelgänget: Till undsättning
  • 12:25 Flax Max
  • 12:40 Erky Perky
  • 12:50 Vampyrskolan
  • 13:05 Deckar-Jack
  • 13:15 Sommarlägret
  • 13:30 Supergorillan
  • 13:45 Karamelli
  • 14:00 Programmera mera - syntolkat
  • 14:15 Solen, månen och den röda planeten - syntolkat
  • 14:25 Matildas mattegåta
  • 14:30 Djungelboken
  • 14:40 Så många frågor, Luna!
  • 14:50 Franklin och hans vänner
  • 15:05 Furchester hotell
  • 15:15 Charlie och Lola
  • 15:25 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 15:40 Stella och Sam
  • 15:50 Meckar-Micke
  • 16:00 Mästerflygarna
  • 16:15 Peg + Katt
  • 16:30 Äventyr i tid och rum
  • 16:40 Pingu
  • 16:45 Roboten Rob
  • 16:55 Gaspard och Lisa
  • 17:10 Lilla prinsessan
  • 17:20 Misse-kisse
  • 17:25 Hej Jycke
  • 17:30 Servettmannens äventyr
  • 17:45 Dimitri
  • 17:50 Fifi och blomsterfröna
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:01 Stopp!
  • 18:15 Bing
  • 18:20 Greta Gris
  • 18:30 Fixa rummet
  • 19:15 Gäst i spenaten
  • 19:45 Om evolution
  • 19:55 Jobbigt läge
  • 20:20 Elefantprinsessan
  • 20:45 Bara på skoj
  • På TV Barnkanalen MåndagMåndag

  • 05:00 Raa-Raa: Lejonet som låter
  • 05:10 Dimitri
  • 05:15 Sara och Anka
  • 05:25 Q Pootle 5
  • 05:35 Lillys Bortomvik
  • 05:45 Tom & jordgubbssyltmackan med honung
  • 05:50 Twirlywoos
  • 06:00 Dinosaurietåget
  • 06:15 Daniel Tigers kvarter
  • 06:30 Morgonshowen 06:30-08:00
  • 06:31 Lekdags
  • 06:35 Regnbågsstadens hjälte
  • 06:50 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 07:05 Fåret Shaun
  • 07:15 Pyjamashjältarna
  • 07:25 Tjuv och tjuv
  • 07:30 Masha och björnen
  • 07:40 Minimyror i Kenya
  • 07:45 Biet Maya
  • 08:00 Pysselskogen
  • 08:10 Träd Fu Tom
  • 08:35 Babar och Badous äventyr
  • 09:00 Teckenlådan
  • 09:15 Elias och räddningsteamet
  • 09:25 Biet Maya
  • 09:40 Fixarna
  • 09:45 Charlie och Lola
  • 09:55 Franklin och hans vänner
  • 10:10 Lilla prinsessan
  • 10:20 Äventyr i tid och rum
  • 10:30 Lulu Zipadoo - äventyr i naturen
  • 10:35 Tinga tinga sagor
  • 10:50 Pippi Långstrump
  • 11:15 Riddare Micke
  • 11:30 Ella Bella bingo
  • 11:35 Dinosar
  • 11:45 Twirlywoos
  • 12:00 Labba - finska
  • 12:05 Pinos dagbok - finska
  • 12:10 Timmy lamm
  • 12:20 Långhalsen Lo
  • 12:25 Miffys stora små äventyr
  • 12:35 Rymdrekryterna
  • 12:45 Furchester hotell
  • 12:55 Gäst i spenaten
  • 13:25 Ninjaman på teckenspråk
  • 13:30 Karamelli
  • 13:45 Wild kids - syntolkat
  • 14:15 Masha och björnen
  • 14:20 Kapten Flinn & Piratdinosaurierna
  • 14:35 Zip zip
  • 14:45 Miss Moon
  • 15:05 Parallax
  • 15:30 Random mix
  • 15:31 Spartikelmysteriet
  • 16:25 Nina Patalo
  • 16:35 Du mår som du äter
  • 16:45 Bara på skoj
  • 17:00 Meckar-Micke
  • 17:10 Gaspard och Lisa
  • 17:20 Bing
  • 17:30 De yttersta barnen
  • 17:40 Ljudhjältarna
  • 17:55 Mitt husdjur och jag
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:01 Daniel Tigers kvarter
  • 18:20 Fåret Shaun: Kortisar från bondgården
  • 18:30 Katten och datormusen
  • 18:35 Geronimo Stilton
  • 19:00 Mysteria
  • 19:15 Lilla Aktuellt
  • 19:25 Hank Zipzer: Världens bästa underpresterare
  • 19:50 Jobbigt läge
  • 20:20 Elefantprinsessan
  • 20:40 Lilla Aktuellt
  • 20:45 Ugglan och co
  • 20:55 Djungelpuls
  • På TV Barnkanalen TisdagTisdag

  • 05:00 Raa-Raa: Lejonet som låter
  • 05:10 Dimitri
  • 05:15 Sara och Anka
  • 05:25 Q Pootle 5
  • 05:35 Lillys Bortomvik
  • 05:45 Tom & jordgubbssyltmackan med honung
  • 05:50 Twirlywoos
  • 06:00 Daniel Tigers kvarter
  • 06:15 Pysselskogen
  • 06:30 Morgonshowen
  • 06:31 Lekdags
  • 06:35 Regnbågsstadens hjälte
  • 06:50 Äventyr i tid och rum
  • 07:05 Fåret Shaun
  • 07:15 Hur vet du det?
  • 07:25 Animated science - molekyler
  • 07:30 Masha och björnen
  • 07:40 Minimyror i Kenya
  • 07:45 Mästerflygarna
  • 08:00 Pippi Långstrump
  • 08:25 Andys dinosaurieäventyr
  • 08:40 Mästerflygarna
  • 08:55 Pyjamashjältarna
  • 09:05 Så många frågor, Luna!
  • 09:20 Elias och räddningsteamet
  • 09:30 Biet Maya
  • 09:40 Fixarna
  • 09:50 Stella och Sam
  • 10:00 Franklin och hans vänner
  • 10:10 Lilla prinsessan
  • 10:25 Roboten Rob
  • 10:35 Lulu Zipadoo - äventyr i naturen
  • 10:40 Tinga tinga sagor
  • 10:50 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 11:05 Peg + Katt
  • 11:15 Pelle Kanin
  • 11:30 Ella Bella bingo
  • 11:35 Dinosar
  • 11:50 Twirlywoos
  • 12:00 Pinos dagbok - meänkieli
  • 12:05 Imse och Vimse - meänkieli
  • 12:10 Meckar-Micke
  • 12:20 Långhalsen Lo
  • 12:25 Miffys stora små äventyr
  • 12:35 Full fart i Verksta
  • 12:45 Kate och Mim-Mim
  • 13:00 Rorri racerbil
  • 13:10 Farfar i fickan
  • 13:20 Misse-kisse
  • 13:25 Ninjaman på teckenspråk
  • 13:30 Supergorillan
  • 13:45 Agenterna
  • 14:15 Masha och björnen
  • 14:20 Äventyrskatten
  • 14:35 Zip zip
  • 14:45 Miss Moon
  • 15:00 Oscars oas
  • 15:05 Parallax
  • 15:30 Random mix
  • 15:31 Spartikelmysteriet
  • 16:00 Random mix
  • 16:25 Nina Patalo
  • 16:35 En hopplös häxa
  • 17:00 Timmy lamm
  • 17:10 Gaspard och Lisa
  • 17:25 Franklin och hans vänner
  • 17:35 Wisska
  • 17:45 Furchester hotell
  • 17:55 Greta Gris
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:01 Visor med Doreen
  • 18:10 Lekdags
  • 18:20 Hej Jycke
  • 18:30 Buskul
  • 18:45 Annedroider
  • 19:05 Ugglan och co
  • 19:15 Lilla Aktuellt
  • 19:25 Hank Zipzer: Världens bästa underpresterare
  • 19:50 Jobbigt läge
  • 20:15 Elefantprinsessan
  • 20:40 Lilla Aktuellt
  • 20:45 Rabbids
  • 20:55 Djungelpuls
  • På TV Barnkanalen OnsdagOnsdag

  • 05:00 Raa-Raa: Lejonet som låter
  • 05:10 Dimitri
  • 05:15 Sara och Anka
  • 05:25 Q Pootle 5
  • 05:35 Lillys Bortomvik
  • 05:45 Tom & jordgubbssyltmackan med honung
  • 05:50 Twirlywoos
  • 06:00 Daniel Tigers kvarter
  • 06:15 Äventyr i tid och rum
  • 06:30 Morgonshowen
  • 06:31 Lekdags
  • 06:35 Regnbågsstadens hjälte
  • 06:50 Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 07:05 Fåret Shaun
  • 07:15 Pyjamashjältarna
  • 07:25 Tjuv och tjuv
  • 07:30 Masha och björnen
  • 07:40 Minimyror i Kenya
  • 07:45 Biet Maya
  • 08:00 Pysselskogen
  • 08:15 Träd Fu Tom
  • 08:35 Katie Morag
  • 08:50 Babar och Badous äventyr
  • 09:10 Elias och räddningsteamet
  • 09:20 Biet Maya
  • 09:35 Fixarna
  • 09:40 Skåpbilen Olle
  • 09:45 Charlie och Lola
  • 10:00 Franklin och hans vänner
  • 10:10 Lilla prinsessan
  • 10:20 Äventyr i tid och rum
  • 10:35 Lulu Zipadoo - äventyr i naturen
  • 10:40 Tinga tinga sagor
  • 10:50 Pippi Långstrump
  • 11:15 Riddare Micke
  • 11:30 Ella Bella bingo
  • 11:35 Dinosar
  • 11:50 Twirlywoos
  • 12:00 Vims i rymden - nordsamiska
  • 12:05 Imse och Vimse - sydsamiska
  • 12:10 Timmy lamm
  • 12:20 Långhalsen Lo
  • 12:25 Miffys stora små äventyr
  • 12:35 Rymdrekryterna
  • 12:45 Furchester hotell
  • 12:55 Rorri racerbil
  • 13:05 Farfar i fickan
  • 13:20 Misse-kisse
  • 13:25 Ninjaman på teckenspråk
  • 13:30 Hejolojla
  • 13:45 Gäst i spenaten
  • 14:15 Masha och björnen
  • 14:20 Kapten Flinn & Piratdinosaurierna
  • 14:35 Zip zip
  • 14:45 Miss Moon
  • 15:00 Oscars oas
  • 15:05 Parallax
  • 15:30 Random mix
  • 15:31 Spartikelmysteriet
  • 16:00 Random mix
  • 16:25 Nina Patalo
  • 16:35 En hopplös häxa
  • 17:00 Hej Jycke
  • 17:10 Gaspard och Lisa
  • 17:20 Franklin och hans vänner
  • 17:35 Wisska
  • 17:40 Roboten Rob
  • 17:55 Greta Gris
  • 18:00 Bolibompa
  • 18:01 Johans fordon
  • 18:10 Lapptäckekompisar
  • 18:15 Lilla prinsessan
  • 18:30 Hasses trädgård
  • 18:45 Bulldogg
  • 19:15 Lilla Aktuellt
  • 19:25 Hank Zipzer: Världens bästa underpresterare
  • 19:50 Jobbigt läge
  • 20:20 Elefantprinsessan
  • 20:45 Lilla Aktuellt
  • 20:50 Ugglan och co
  • 20:55 Larva
  • Bästa serie

    Barnkanalen tv-tablå

    Vad är på Barnkanalen idag, hela veckans tv-tablå. Alternativa tv-tablåer: barnkanalen tv idag tablå barnkanalen. Oavsett om du ser dina tv program via kabel-tv, boxer eller parabol med eller utan dekoder, dreambox eller om det är digitaltv och full-hd osv så hittar du dina kanaler och tv-tablåer här.

    Dela med dina vänner

    På TV

    Alla TV kanaler, på tv, tv-tablå för alla tv kanaler, idag, igår och hela vecka. Se tv-tablå för kanaler, kanal-kategorier eller dina valda favoritkanaler. Vår strävan är att Alla TV kanaler ska vara tydlig, enkel och snabb - hör gärna av dig om du har tips/synpunkter.